Nietrafione prezenty. Co z nimi zrobić?

Problematyczny początek nowego roku

Czy prezenty mogą stać się… problemem? Niemal każdy pod koniec starego roku i na początku nowego przekonał się, że jest to możliwe.

Jeśli otrzymamy prezent, który niekoniecznie trafia w nasze gusta, a nie chcemy, żeby osoba nas obdarowująca dowiedziała się o tym, wówczas mamy kilka możliwości, dzięki którym pozbędziemy się podarku, który nas nie cieszy, w taki sposób, by nie urazić uczuć innych osób.

Może nie jest to zbyt eleganckie, ale skoro jesteśmy właścicielami rzeczy, której nie potrzebujemy z różnych powodów, możemy ją podarować komuś, kto będzie z niej zadowolony. Oczywiście warto zawęzić krąg osób, które możemy obdarować – tak, aby nie znaleźli się w nim wspólni znajomi.

Jeśli jest to osoba, z którą jesteśmy zżyci i wiemy, że się nie obrazi, gdy zakomunikujemy jej naszą opinię, być może będziemy mogli oddać prezent w sklepie, w którym został nabyty, o ile znajdziemy się w posiadaniu paragonu. Co ciekawe – będzie to zdecydowanie łatwiejsze, z powodów formalnych, gdy zakupu dokonano w sklepie internetowym.

Niestety, jeśli przedmiotem zakupu była np. płyta i została rozpakowana, wówczas nie będziemy jej mogli zwrócić.

Poświąteczne transakcje

Anonimowym i coraz bardziej popularnym sposobem pozbycia się niechcianego prezentu jest odsprzedanie go za pośrednictwem serwisów aukcyjnych i innych portali internetowych specjalizujących się w pośrednictwie między sprzedającymi i kupującymi.

Tajemnicą poliszynela jest to, że nie bez powodu serwisy takie w pierwszych dniach stycznia obfitują w oferty wskazujące wyraźnie na to, że spotkał je „los” prezentu, który niekoniecznie komuś się spodobał.

Swoją drogą – możemy też na takiej sytuacji skorzystać. Nie jest powiedziane, że pozbywając się w ten sposób swojego niechcianego prezentu, nie trafimy na czyjś, który okaże się interesujący dla nas.

Nie trzeba dodawać, że oferty takie są zazwyczaj bardzo atrakcyjne pod względem cenowym.

Jeśli nie zależy nam na uzyskaniu pieniędzy za prezent, który nie spełnił naszych oczekiwań, możemy u progu nowego roku zrobić coś dobrego dla kogoś – być może np. sweter, który nie jest w naszym guście, warto podarować komuś potrzebującemu?

Dodaj komentarz