Jak dobrać krem do męskiej cery?

Warto zainwestować w odpowiedni krem

Co prawda oferta kremów do twarzy dla mężczyzn nie jest tak bogata jak dla kobiet, ale też zapotrzebowanie na tak zróżnicowany asortyment w przypadku mężczyzn nie jest tak duże.

Mniejsze zainteresowanie kremami do twarzy jest powodowane m.in. tym, że mężczyźni dysponują skórą bardziej odporną na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, takich jak nadmierne nasłonecznienie, mróz i zanieczyszczenia powietrza i to mimo tego, że wielu z nich pracuje w takich, niekorzystnych warunkach.

Z czego to wynika? Z budowy tkanki skórnej – np. naskórek skóry twarzy u mężczyzn jest grubszy niż u kobiet, w związku z tym jest w stanie łatwiej uporać się z czynnikami, które potencjalnie mogą stwarzać problemy natury dermatologicznej.

Męska skóra zbudowana jest też z włókien kolagenowych o większym niż u kobiet zagęszczeniu, co pozwala jej utrzymywać się przez dłuższy czas w dobrej kondycji.

Z drugiej strony hormony męskie odpowiadają za większą niż u kobiet produkcję sebum – stąd też mężczyźni częściej zmagają się z problemami wywołanymi przez trądzik. Te wszystkie cechy decydują o tym, jakie kremy należy stosować.

Nawilżające, na podrażnienia, z cynkiem

Najczęściej polecanymi kremami do twarzy dla mężczyzn są kremy o lżejszej konsystencji i nawilżające, które przeciwdziałają przesuszeniu i podrażnieniom. Takie kremy są wybierane przez zdecydowaną większość mężczyzn i dobrze im służą przez większą część roku. Jedynie zimą, gdy temperatura spada znacznie poniżej zera, warto zdecydować się na kremy o nieco gęstszej konsystencji – będą to kremy odżywcze.

Wielu mężczyzn ma problemy z podrażnieniami po goleniu. Warto wówczas zainteresować się kremami, które w swoim składzie nie będą mieć takich składników jak np. alkohol i konserwanty (ważne, żeby np. parabeny nie znajdowały się na pierwszych miejscach w składzie kosmetyku). Wybierajmy wówczas kremy do twarzy z alantoiną oraz pantenolem.

Zdarza się, szczególnie w przypadku młodszych mężczyzn, że ich skóra wytwarza duże ilości sebum, które zatyka pory, powodując pojawianie się zmian o charakterze trądzikowym i podobnym. Zdecydujmy się wówczas na zakup takich kremów do twarzy, które w swoim składzie będą miały cynk. Masz problemy z trądzikiem i nie możesz się go pozbyć? Zapoznaj się ze skutecznymi radami na QualityMagazyn.pl.

Dodaj komentarz