Motywacja – gdzie jej szukać ?

Dzisiejszy wpis można śmiało traktować jako ten do działu „Przy Whisky”. Dlaczego ? Artykuł będzie daleki od bełkotu, jakim często znudzeni jesteśmy kolejny dzień słuchając osób od „motywacji”. Motywacji, czyli przekazywania banalnych informacji w ciągle to inny sposób, lecz z talentem charyzmy, która pozwala na uzyskanie odpowiedniego efektu wśród osób, które nie czują się pewnie w życiu, bądź po prostu potrzebują odpowiedniego bodźca.

Swojego czasu byłem daleki od tego typu potrzeb – właściwie nadal jestem, choć dziś dołączam do grona „poszukiwaczy” tej prawdziwej motywacji w życiu, jakakolwiek ona miała by nie być. Od kilku lat nie potrzebuję do tego ludzi, ich autorytetu, charyzmy czy czegokolwiek. Te rzeczy musiałem budować sam w sobie kiedy zostałem rzucony przez życie na głęboką wodę i z dnia na dzień opuszczałem dom rodzinny, właściwie bez większego planu (oprócz ciągłej i ciężkiej pracy).

Czy więc życie jest faktycznie tak bardzo skomplikowane ? Chyba nie.

Dziś brak motywacji wynika z kilku względów. Po pierwsze zdaje sobie, że osiągnąłem już pułap finansowy o którym nawet nie marzyłem, choć z drugiej strony wiem jak szybko mogę tą pracę zaprzepaścić i zaczynać od zera. Z drugiej strony od kilkunastu lat zajmuje się rzeczami, którymi chciałem się zajmować, lecz ostatnie sytuacje życiowe pokazywały mi, że nawet ludzie mocno zżyci ze swoimi środowiskami wypalają się zawodowo – może więc i czas najwyższy na mnie ?

Na początku pomagały urlopy czy wyjazdy – dziś wracam i o ile czuję siłę, tracę ją maksymalnie po tygodniu. Pomimo tego, kategorycznie nie chcę zmieniać tego co chciałem robić w życiu – wręcz przeciwnie, chcę to robić dalej i z wielką satysfakcją, motywacją do dalszych działań.

Co więc zrobić, aby przywrócić w sobie motywację ? Rozpocząć aktywne pisanie dla-faceta.pl i znaleźć pasję, która pozwoli mi swobodnie delektować się codzienną pracą. Dlatego też pomimo małej frekwencji oglądalności zapraszam, ponieważ za rok lub dwa, ten wpis będzie motywować Was do dorzucenia w swoim codziennym życiu czego, co chcieliście zawsze skrycie robić.

Moje dzieło będzie tu, ponieważ to co robię wieczorami będzie nie dla mnie, lecz dla Was.

To właśnie motywuje mnie do działań. / M.

Dodaj komentarz