Uważajcie na suplementy diety

Prawdziwa skaza, rynek farmaceutyczny został zalany przez ogromną ilość różnego rodzaju suplementów diety. W telewizji co druga reklama proponuje nam złoty środek na wszystko, który w praktyce okazuje się zwykłą tabletką, której działania w zasadzie nie odczuwamy. Skąd takowe suplementy się wzięły? To jest dopiero prawdziwa ironia!

Otóż w ostatnich latach w Polsce nastąpił gwałtowny wzrost tzw. świadomości w kwestii odżywiania. Staramy się odżywiać zdrowiej, kupujemy więcej zdrowych produktów, unikamy tych szkodliwych. Modę na zdrowy tryb życia wyhaczyły firmy farmaceutyczne, które postanowiły wspomóc nasze poczynania odpowiednimi suplementami, które dostarczą nam odpowiednich witamin i minerałów! Tyle tylko… że zdrowe odżywianie sprawia, że niczego nam nie brakuje, a suplementy powinny być skierowane do osób, które nie mają czasu na odpowiednie urozmaicenie swojej diety.

Wyjątkiem są suplementy, których używają osoby aktywne. Jeżeli tylko wybieramy je od dobrego producenta i nie szczędzimy pieniędzy, są one niezbędne aby dostarczyć nam elektrolity oraz minerały, które wspomagają przemianę materii i są wskazane w trakcie intensywnych treningów. Gorzej jeżeli oszczędzamy, bo wtedy możemy kupić prawdziwą tandetę, która zamiast pomagać, może nam bardzo zaszkodzić i zmotywować do innego rodzaju ćwiczeń – szybkiego sprintu i przysiadu. Na desce klozetowej. Tanie podróbki dobrych suplementów mogą do tego doprowadzić, dlatego sprawdzajmy sklep, w którym kupujemy oraz markę jaką wybieramy.

Jak to sprawdzić? Z pomocą przychodzi nam oczywiście Internet i popularne fora internetowe, na których znajdziemy opinie na temat popularnych suplementów. Natomiast wracając do suplementów diety, które próbują nam wciskać reklamy jako złoty środek na wszystko. Chciałbym aby ktoś wskazał mi kilka praktycznych zastosować takich suplementów. Bo o ile przestrzegamy diety i spożywamy produkty, które dostarczają nam niezbędnych witamin i minerałów, to nagle okaże się, że suplement diety jest nam całkowicie zbędny, bo możemy go zastąpić naturalnymi sposobami.

Dodaj komentarz