Tatuaż męski – jak wybrać odpowiedni wzór?

Tatuaż męski to niezaprzeczalna forma sztuki, która pozwala ludziom wyrazić siebie, pokazać innym swoje wartości, wpłynąć korzystnie na atrakcyjność fizyczną, a nawet zasłonić pewne mankamenty naszego ciała, takie jak chociażby blizny po zabiegu. Warto jednak pamiętać, że permanentny tatuaż męski to decyzja na całe życie. Warto zatem na spokojnie przemyśleć temat i zastanowić się, co chcemy uzyskać przez wytatuowanie swojego ciała.

Nowoczesne wzornictwo tatuaży

Różnorodne, symetryczne wzory w formie tribalów, zwierzęta, postacie mitologiczne i fantastyczne, portrety bliskich osób, napisy z przesłaniem. Wybór tatuaży ogranicza wyłącznie nasza wyobraźnia. Dobry salon tatuażu może zaproponować nawet kilka tysięcy różnorodnych wzorów, a co więcej, zawsze jest w stanie zaprojektować wzór na indywidualne zamówienie klienta. Nie dziwi zatem fakt, że panowie wybierający tatuaże meskie często doświadczają problemu ze wskazaniem tego jednego, wybranego wzoru. Czym powinniśmy kierować się przy wyborze?

tatuaż męski

Co chcesz uzyskać tatuażem?

Tatuaże męskie są formą ozdabiania swojego ciała, jednak często podąża za nimi również przesłanie. Chęć wyrażenia swojej osobowości, życiowej pasji, oddania hołdu bliskiej osobie lub wydarzeniom historycznym. Pamiętaj, że tatuaż męski stanowi swoistą wizytówkę Twojej osoby, a zatem, powinien być w pełni integralny i spójny z Twoimi przekonaniami i wartościami. Spróbuj zatem konkretnie nazwać wartość lub motyw, który chcesz ukazać tatuażem. Następnie, zastanów się, jaki symbol jest wiernym odzwierciedleniem wybranej przez Ciebie wartości.

tatuaż meski

Co najczęściej tatuują mężczyźni?

Niesłabnącym zainteresowaniem, jeśli chodzi o tatuaże męskie, od lat cieszą się tribale. To wzory plemienne, dla których inspiracją są wszelkie symbole kulturowe. Szczególnie w regionach Polinezji tubylcy potrafili inspirować urzekającym wzornictwem. Czym były tribale dawniej? Wierzono, że odpowiednie symbole odganiają złe demony, zapewniają funkcję ochronną, a także przynoszą szczęście. Wzory często bazowały na piśmie piktograficznym, czyli języku obrazkowym.

Tatuaż męski może wyrazić te same wartości także w formie mniej abstrakcyjnych symboli. Lew charakteryzuje władczość i dominację, wilk to siła wewnętrzna i niezależność (mylnie jednak utożsamia się te zwierzęta z samotnikami, o czym świadczą watahy), orzeł to po pierwsze nawiązanie patriotyczne do godła, a także pewna wolność. Zwierzęta od lat są częstym motywem w męskich tatuażach. Ponadto, warto wymienić postacie fantastyczne, znaki zodiaku, a także… obrazy ukazujące w pełnej krasie atuty kobiecości. Tatuaże z nagimi kobietami nie kojarzą się jednak dobrze i przywodzą na myśl więźniów, marynarzy oraz gangsterów.

tatuaż meski

Tatuaż męski z konkretnym przesłaniem

Indywidualne tatuaże meskie często mają również za zadanie oddać hołd bliskim osobom lub ważnym postaciom i wydarzeniom historycznym (np. motyw rozpędzonej husarii). Panowie czasami sięgają po bardziej dyskretne i subtelne formy tatuażu, np. data ważnego wydarzenia w życiu, imiona, inicjały. Tatuaże męskie czasami ukazują również portrety osób najbliższych sercu mężczyzny.

Dodaj komentarz