Handpoke – Czym charakteryzują się te tatuaże ?

handpoke

Decyzja o zrobieniu tatuażu Handpoke wymaga pewnej dozy odwagi. Jak doskonale wiemy, nie jest to bowiem zabieg bezbolesny. W dobie XXI wieku dysponujemy coraz nowocześniejszymi maszynkami, które pozwalają skutecznie ograniczyć ból, jednak dyskomfortu nie da się wyeliminować całkowicie, szczególnie w przypadku mocno unerwionych powierzchni skóry. Mimo nowoczesnej technologii, do łaski wracają tatuaże handpoke wykonywane bez udziału specjalistycznej maszyny.

handpoke

Tatuatorski powrót do korzeni

Ręcznie robione tatuaże często są nazywane dziarami. Słowo to przeszło to codziennego użytku z gwary więziennej. Tymczasem, handpoke to wzniosła forma sztuki, która wymaga odpowiedniej wiedzy oraz talentu, szczególnie, gdy zależy nam na imponującym, pięknym wzorze. To swoisty powrót do korzeni. Już w XVIII wieku wykonywano tatuaże tą metodą. Stąd wywodzą się zresztą tribale, którym początek dała kultura plemienna. Wzory tatuowane na ciele miały przeganiać złe duchy, zapewniać dobrobyt, a także działać deprymująco na przeciwników.

handpoke

Na czym polega tatuaż handpoke?

Do stworzenia tego tatuażu niepotrzebna jest maszyna i elektryczność. Wystarczy sterylna igła, nić, tusz, długopis, chusteczki oraz źródło ognia. Proces rozpoczyna się od stworzenia projektu i namalowania szkicu długopisem na ciele. Kolejnym krokiem jest staranne nagrzanie igły w otwartym źródle ognia. Następnie, jej końcówkę owija się nicią, która wchłania tusz. Teraz można już przejść do tatuowania. Handpoke wykonuje się poprzez żmudne i czasochłonne wykonywanie kolejnych kropek na ciele. Wymaga to cierpliwości, precyzji oraz talentu plastycznego. Odpowiednie wzory uzyskuje się poprzez właściwe cieniowanie i stosowanie różnorodnych kolorów.

handpoke

W jakich sytuacjach warto wybrać tatuaż handpoke?

Z całą pewnością nie jest to metoda dedykowana osobom, które chcą uzyskać duży tatuaż. W przypadku handpoke, wykonanie nawet niewielkiego, ale bardzo dopracowanego wzoru wymaga poświęcenia kilku godzin. Tatuażysta kropka po kropce dąży do uzyskania finalnego rezultatu. Trzeba przyznać, że prawidłowo wykonany tatuaż handpoke prezentuje się imponująco i ma w sobie coś oryginalnego. W związku z tym, jest to forma adresowana do ludzi, którzy chcą zrobić sobie niewielki, aczkolwiek urzekający tatuaż, którym można się pochwalić innym. Handpoke jest świetną alternatywą dla wszystkich tatuaży ukazujących ważne daty, imiona lub motto życiowe.

handpoke

Czy tatuaż handpoke jest bolesny?

Wbijanie igły z całą pewnością nie jest neutralne dla naszego układu nerwowego. Jednak jak przekonują doświadczeni tatuażyści, prawidłowe wykonywanie tej formy tatuaży wiąże się ze zdecydowanie mniejszym bólem niż przy użyciu maszynki. Oczywiście należy zachować wszelkie środki ostrożności uwzględniając rękawiczki ochronne oraz sterylne igły. W celu złagodzenia bólu można zastosować apteczny środek przeciwbólowy. Niektórzy twierdzą jednak, że tatuaż jest swoistym wyrzeczeniem i powinien boleć. Kwestia indywidualnych przekonań.

Dodaj komentarz