Seks po długiej przerwie – jak się przygotować?

Drugi pierwszy raz to doświadczenie, które z jednej strony jest oczekiwane i może sprawić mnóstwo przyjemności, ale jednocześnie budzi niekiedy obawy. Jak się przygotować do intymności, kiedy od ostatniego razu upłynęło dużo czasu?

Drugi pierwszy raz, czyli daj sobie czas

Seks po długiej przerwie w naturalny sposób powoduje różnorodne, sprzeczne odczucia. Szczególnie, jeśli poprzednia intymna relacja zakończyła się w nieprzyjemny sposób i z intymnością wiążą się bolesne wspomnienia. Zdaniem seksuologów, najważniejsze w przygotowaniu do nawiązania nowego kontaktu intymnego jest pozwolenie sobie na to, aby odczuwać pełne spektrum emocji. Dobrze jest zrezygnować z oczekiwań, aby pierwsze zbliżenie zakończyło się konkretnym rezultatem: ten drugi pierwszy raz nie musi zakończyć się orgazmem, co więcej, nie musi nawet być seksem z penetracją. Warto po prostu cieszyć się bliskością drugiej osoby i zbudować zaufanie: do niej, ponownie do swojego ciała, do swoich emocji. Każda z nas doskonale zna swoje potrzeby i tempo, w jakim chce przechodzić do następnych kroków: jedyne, czego potrzeba, to wsłuchać się w ten wewnętrzny głos.

Czy jestem nadal piękna? Zmysłowość dojrzałego ciała

Częstym powodem dyskomfortu przed seksem po długiej przerwie jest obawa o własną atrakcyjność fizyczną. Wiele kobiet obawia się odsłonić swoje ciało przed partnerem: zwłaszcza, jeśli od dwudziestych urodzin minęło już trochę czasu. Tymczasem jeśli partner decyduje się na nawiązanie intymnej relacji, to z pewnością uważa, że jego wybranka jest atrakcyjna. Zatem zamiast skupiać się na wyszukiwaniu niedoskonałości, lepiej skupić się na dobrym samopoczuciu. Jednym ze sposobów na odzyskanie kontaktu ze swoim ciałem jest aktywność fizyczna. I co istotne, nie chodzi tutaj tylko o to, w jaki sposób ruch wpływa na sylwetkę czy mięśnie, ale po prostu fakt, ruszając się, zyskujemy świadomość własnego ciała. Wiemy, jak reaguje na bodźce, jesteśmy w stanie czerpać z niego maksimum satysfakcji. Drugim sposobem na otwarcie swojej seksualności i poznanie potrzeb ciała jest masturbacja, która nie tylko zwiększa pewność siebie, ale i ułatwia wyjaśnienie partnerowi, co sprawia nam największą przyjemność.

Męskie problemy

Warto zaznaczyć, że mężczyźni również denerwują się przed zbliżeniem po pewnym okresie przerwy w intymnych relacjach. Nierzadko dla mężczyzn zmiana partnerki seksualnej wiąże się ze stresem i obawą, „czy sprawdzą się” w trakcie stosunku. Z tego też względu sięgają po tabletki na długą erekcję, które dają poczucie pewności, że seks spełni oczekiwania obojga stron. Nierzadko problemem, z którym borykają się nowe pary, jest przedwczesny wytrysk. Leczenie tej męskiej przypadłości w wielu przypadkach nie jest konieczne. Problem z przedwczesnym wytryskiem mija samoistnie wraz z rozwijaniem się relacji: oczywiście w przypadku, kiedy mężczyzna do tej pory nie doświadczał takich kłopotów i nie jest to dla niego stan naturalny.

W pierwszych razach po długiej przerwie oprócz męskich suplementów, przydatne na pewno okażą się lubrykanty, które zwiększą przyjemność obu stron. A oprócz tego mnóstwo wyrozumiałości, spokoju i poczucia bezpieczeństwa.