Jak urozmaicić swoje życie seksualne?

Seks niewątpliwie odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Jednak do życia seksualnego może wkraść się rutyna. Szczególnie pary w długoletnich związkach na nią narzekają. Ale tak już nie musi być, otóż wystarczy trochę fantazji oraz skorzystanie z naszych rad. Dziś podpowiemy Wam, jak urozmaicić swoje życie seksualne i czerpać z niego jeszcze większą satysfakcję.

Kamasutra dla początkujących

Jak pokazują badania najwięcej Polaków uprawia seks w pozycji na misjonarza. Seks dla Polaków nadal jest tematem tabu, a tak przecież nie powinno być. W końcu jest to naturalna potrzeba fizjologiczna. Nawet pary, które są w wieloletnich związkach mogą odzyskać radość z seksu. Na pewno należy pomyśleć nad zakupem Kamasutry. Można wybrać wersję dla początkujących. Jest w niej wiele pozycji, które stymulują bardziej intensywnie sfery kobiece, np. doskonałym wyborem jest śmigło. Rzeczywiście rozgania ona nudę, a przy tym pozwala na odkrycie wyżyn przyjemności. Mężczyzna leży na kobiecie, następnie wchodzi w nią. W kolejnym kroku przemieszcza się rękami i nogami w kółko robiąc obrót o 360 stopni. Należy robić to tak, aby nie wyjść z partnerki. Alternatywą jest seks oralny, który można uprawiać np. w pozycji 69. Dzięki temu zarówno mężczyzna, jak i kobieta będą czerpać z tego przyjemność.

Zabawki erotyczne – co warto wybrać?

Aby urozmaicić swoje życie seksualne, można sięgnąć po zabawki analne, przy czym pamiętajcie, że mogą one służyć obojgu partnerom, zarówno podczas gry wstępnej, jak i w trakcie samego stosunku. Będą zwiększać doznania erotyczne. Mamy dla Was jeszcze jedną radę, a mianowicie wybierając np. kulki analne, zacznijcie od mniejszego rozmiaru. Warto przed ich włożeniem stymulować odbyt. Można użyć także lubrykant, najlepiej naturalny na bazie wody. Alternatywą dla kulek analnych są wibratory. Tutaj można wybrać zarówno dopochwowe, jak i analne. Jeżeli np. partnerka ma problem z osiągnięciem orgazmu, to w trakcie stosunku można stymulować jej strefy intymne, używając wibratora łechtaczkowego. Dla par, które chcą wprowadzić do swojego życia seksualnego coś jeszcze polecamy jadalną bieliznę, która wykonana jest np. z czekolady. Pamiętajcie, że przed przystąpieniem do różnych zabaw erotycznych trzeba uzyskać  pełną zgodę partnerki lub partnera. Jeżeli będziecie odczuwać jakikolwiek dyskomfort możecie w każdej chwili się wycofać. W końcu seks ma sprawiać Wam przyjemność.