Pokonać strach, czyli… skok z komina

Masz lęk wysokości? Skocz z komina

Skok z bungee już za tobą? Do dziś pamiętasz ten niepowtarzalny dreszcz emocji i przypływ adrenaliny, towarzyszące wykonywaniu aktywności sprzecznej z naturalnym poczuciem bezpieczeństwa, szczególnie wtedy, gdy bycie na pewnej wysokości nie jest ci obojętne i masz objawy lęku wysokości?

Jeśli ten lęk stał się dla ciebie wyzwaniem i uznałeś go za słabość, z którą z chęcią chciałbyś dać sobie radę, żeby finalnie poczuć się od niego wolnym, silniejszym i odważniejszym – skok z bungee to naprawdę bardzo dobry cel.

W podobny sposób można „zakwalifikować” skok ze spadochronem, jednak dla wielu osób jeszcze większym wyzwaniem niż bungee i spadochron albo lot na paralotni jest skok z komina, choć w tym przypadku możemy bardziej mówić o locie, niż krótkim skoku z wysokiego obiektu.

W Polsce takie skoki zyskują coraz bardziej na popularności. Nie brakuje również obiektów optymalnie dostosowanych do tego, żeby oddać z nich skok – co najważniejsze: bezpiecznie, po drugie – komfortowo. Poza wyzwaniem, którym jest dla większości ludzi taki wyczyn, powinna to być przede wszystkim wyjątkowa przyjemność. Jak twierdzą osoby, które taki skok mają już za sobą… kolejny to już tylko kwestia czasu.

Niezapomniane doświadczenie

W XXI w. jesteśmy, w pewnym sensie, łowcami tego, co wyjątkowe, niezapomniane, szczególne – wszystkiego, co wyrywa nas z rutyny codzienności. Dzięki rozwojowi różnych technik – możliwe jest zrealizowanie wielu marzeń, które jeszcze niedawno pozostawały właśnie tam… w sferze marzeń.

Jednym z największych marzeń człowieka od zawsze była możliwość zażycia swobodnego lotu. Wszyscy jesteśmy Ikarami, choć na szczęście – nie musimy podzielić jego losu w kwestii… lądowania…

Lot balonem, samolotem, paralotnią, ze spadochronem, loty, którymi mogą się cieszyć wykwalifikowani skoczkowie narciarscy… Wszystkie te przykłady „znalezienia” się człowieka w powietrzu przez dłuższy czas niż pozwala nam na to natura – to wyraz dążenia do tego, by uczynić wykonalnym to, co kiedyś wydawało się niemożliwe.

Czy zdecydowanie się na skok (na specjalistycznej linie, uprzęży i całym, certyfikowanym i bezpiecznym oprzyrządowaniem) z obiektu tak wyjątkowego jak komin fabryczny, to również wyraz tego dążenia?

Z pewnością tak. Wystarczy spojrzeć na filmy z takiego skoku, których wiele znajdziesz w Internecie. Moment podjęcia decyzji co do wybicia się ze specjalnej platformy zawieszonej na wysokości ponad 200 metrów…

Za każdym razem, gdy to obserwujemy, niezależnie od tego czy nowy „adept” decyduje się na to dość długo, czy w ułamku sekundy… Przybliża nas do tego, żeby stanąć na jego miejscu?

Może to naprawdę dobry pomysł na przeżycie wyjątkowo szybkiej, ale niezapomnianej, letniej przygody?

Nie jesteś przekonany do skoku z wieży albo bungee? A może bungee fitness to rozwiązanie idealne dla ciebie?