Mity na temat zrzucania brzucha

Lato trwa w najlepsze, plaże pełne pięknych kobiet w samym bikini. Nie dziwi zatem fakt, że w tych upalnych dniach pojawia się mnóstwo tematów o odchudzaniu. W końcu to najlepsza pora, żeby bojler zamienić na kaloryfer. Niestety, bardzo wiele poradników zawiera dużo istotnych błędów, o których dzisiaj będzie mowa.

Po pierwsze – ćwiczenia fizyczne to tylko połowa medalu. Aktywność jest bardzo ważna i bez dwóch zdań znacznie wpływa na tempo w jakim zbędna ilość tłuszczu zostaje spalona. Jednakże, równie ważnym elementem jest dieta. Szczególnie w lecie gdy nasz organizm jest narażony na wysokie temperatury i jego podstawowym zadaniem jest się chłodzić w tak upalne dni. Dieta letnia powinna być lekkostrawna i obfita w minerały. Idealnie sprawdzają się zatem warzywa i owoce. Mięcho? Oczywiście! Ale w odpowiednich ilościach, najlepiej z grilla, dzięki czemu wyzbędzie się tłuszczu.

Po drugie – właściwe ćwiczenia fizyczne. Brzuszki, czy popularna 6-Weidera to bardzo skuteczne ćwiczenia jeżeli mówimy o rzeźbieniu brzucha w kaloryfer. Ich rolą jest wzmacnianie mięśni brzucha. Niestety, jeżeli dorobiliśmy się już opony, te ćwiczenia bez odpowiedniego kardio są całkowicie nieskuteczne. Oczywiście, wzmocnimy mięśnie, ale pod warstwą tłuszczu nie będzie ich widać. Te ćwiczenia powinny uzupełniać nasz plan zgubienia zbędnych kilogramów. Podstawą jest właśnie kardio czyli wszelkie ćwiczenia, które sprawiają, że nasze tętno przyspiesza. Innymi słowy – biegi, szybki marsz, rowerek. To najskuteczniejszy zabójca zbędnych kalorii.

Po trzecie i ostatnie, to niestety Wam się nie spodoba panowie. Aby zrzucanie brzucha było efektywne niestety należy ograniczyć spożywanie alkoholu. Oczywiście nie chodzi o to by od razu stać się abstynentem. W końcu czy jest coś lepszego niż zimne piwo w upalne dni? Jeżeli jednak mamy zwyczaj pić piwo codziennie po pracy, to niestety, ten nawyk jak najszybciej musi pójść w zapomnienie, przynajmniej do czasu zrzucania brzucha. Ograniczmy picie do weekendów, jedzmy zdrowo, dużo ćwiczmy. Powodzenia!

Dodaj komentarz