Drama Queen – wiej chłopie, wiej

„Zupełnie o mnie nie dbasz, nie zapytasz jak się czuję, jak mogłeś umówić nas dzisiaj na wieczór? Dodatkowo jak mogłeś powiedzieć, że kurczak jest za miękki, sam coś ugotuj, tylko narzekasz!” Brzmi znajomo? Niestety, nie mam dobrych wieści, być może masz do czynienia z klasyczną drama queen. Uściślijmy, czasami każda kobieta zachowuje się w ten sposób. Na przykład gdy ma gorszy dzień, lub zbliża się jej okres. Tego nie przeskoczymy. Problem pojawia się wtedy, gdy tego typu zachowania macie co kilka dni.

Robienie afery za nic, dosłownie za nic. Albo za najmniejszy szczegół, który nie ma prawa doprowadzić normalnej kobiety do stanu histerii połączonej z chęcią mordu. Dodatkowo inne zachowania pasujące bardziej do małego dziecka niż do dorosłej kobiety. Niestety, jeżeli znasz to ze swojego związku, to prawdopodobnie natrafiłeś na ten typ kobiet. Prawdziwą królową dramatu.

Psychologiczne wytłumaczenie takiego zachowania? Bardzo proste. Przede wszystkim są to kobiety najczęściej z rodzin, w których między rodzicami występowały poważne problemy. Nie, nie każda kobieta po przejściach jest drama queen. Jednakże, jest to powód, który może na to wpływać. Dodatkowo, często ojciec takiej dziewczyny nie poświęcał jej odpowiednio dużo uwagi. Dołączmy jakieś traumatyczne przejścia w okresie dojrzewania. I mamy. Kobietę, która emocjonalnie i mentalnie gdzieś po drodze się zagubiła. Zatrzymała na etapie nastolatki.

A co cechuje nastolatki? Duże wahania nastroju i silna potrzeba stymulacji. To drugie jest gorsze. Ponieważ niezależnie od tego czy coś zrobiliście nie tak, ona zrobi aferę. Bo czuje podświadomie taką potrzebę. W tym momencie jesteś w kropce. Od razu mówię, co byś nie zrobił, ona się w ten sposób nie zmieni, to jest zakorzenione za głęboko. Aby takiej osobie pomóc i pozbyć się tej małej, wrednej dziewczynki siedzącej w środku potrzeba długiej i bolesnej terapii, podczas której, kobieta będzie musiała wrócić do tych wszystkich nieszczęść, które doprowadziły do takiego stanu.

Jeżeli ona się na to nie zgodzi, nie ma innej opcji żeby to naprawić. Same poważne rozmowy pomogą, ale tylko na kilka dni. Potem będzie tak samo. Możesz z nią zostać i o ile Twoja miłość nie jest naprawdę ogromna, to wypalisz się w trakcie maksymalnie roku. Możesz też odejść, ponieważ nie możesz być zakładnikiem czyichś emocji, kiedy w żaden sposób nie zawiniłeś.

Dodaj komentarz