Rewolucja w świecie mody
W ostatnich latach można mówić o przedefiniowaniu wielu kwestii dotyczących funkcjonowania w ramach nowoczesnych społeczeństw. Wiele z tych, często radykalnych zmian, niekoniecznie można zaliczyć do pozytywnych i powszechnie, czy też z entuzjazmem, oczekiwanych, ale niektóre mogą zaskakiwać in plus.
Z pewnością do takich zmian, coraz bardziej uwidaczniających się w społeczeństwach europejskich, nie wyłączając polskiego, należy nowe podejście do jednej z tak zasadniczych kwestii w naszym życiu jak wiek.
Jeszcze kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat temu, metryka była istotnym „kluczem” do organizowania różnych aktywności życiowych. Granice między pokoleniami były widoczne i stawiane wyraźnie. Było tak również dlatego, że takie właśnie były wzorce kulturowe, które wydawały się czymś niepodważalnym i oczywistym.
Wiele w tej kwestii zaczęło się zmieniać m.in. w obszarze ubioru. Namacalnie możemy zauważyć różnicę, np. między XXI w., a ostatnimi dziesięcioleciami wieku ubiegłego. To zaledwie dwa, trzy pokolenia, a jednak dokonało się wiele zmian, które bez wahania można nazwać rewolucyjnymi.
Być może pamiętamy jeszcze starsze panie, które często nakładały na głowy chustki – dziś taki widok byłby uznany wręcz za egzotyczny. Trudno też byłoby sobie wyobrazić starszego pana w dżinsach. A dziś?
Nowa kultura stroju
Nie tylko na co dzień możemy się przekonać jak bardzo zmieniły się zasady dotyczące ubioru – dziś nikogo nie dziwi podobny strój u nastolatka i mężczyzny w średnim, a nawet starszym wieku.
Obowiązuje natomiast nadal jedna zasada – zawsze warto się ubierać zgodnie ze swoim charakterem i preferencjami, tak abyśmy nie byli przebrani… a ubrani. I tę różnicę, wbrew pozorom, można zawsze zauważyć. Strój musi współgrać z osobą, w innym przypadku będą „światami równoległymi”.
Jeszcze nie tak dawno temu niewiele osób decydowało się na to, aby być w zgodzie ze sobą, a nie z ogólnie przyjętymi zasadami. Być może to właśnie teraz potrafimy naprawdę wyglądać tak, jak się czujemy, czyli często – niezgodnie z własną metryką.
Wiek zapisany liczbami, a wiek mentalny bywają wcale nie tak rzadko zupełnie niezależnymi od siebie kategoriami.
Na wybiegu i przed obiektywem…
Zmiany, o których mowa, nie dotyczą tylko sposobu ubierania się na co dzień, ale także profesjonalnej prezentacji mody.
Świat mody w ostatnich latach również przechodzi istotne zmiany, co uwidacznia się zarówno na wybiegach, jak i w katalogach, np. wielu sklepów oferujących sprzedaż online. Widzimy tam modelki i modeli plus size, którzy niedawno nie mieli „prawa” wstępu na wybiegi.
Podobnie rzecz się ma z kwestią wieku. Dziś karierę w modelingu można robić nawet po przejściu na emeryturę. Rynek modowy i szerzej – odzieżowy, czy też kosmetyczny – zauważył potencjał w każdej grupie wiekowej, dlatego modelem możesz zostać nawet będąc w wieku emerytalnym i przeżyć właśnie wtedy prawdziwą przygodę życia.
Sprawdź również: https://easywaxing.pl/pl/icoone-laser-modelowanie-sylwetki-wyszczuplanie/