Drużyna żużlowa w Twoim mieście? Warto udać się na mecz!

Żużel to prawdziwie męski sport, który kosztuje zawodników wiele wyrzeczeń i zdrowia. W Polsce bardzo często mówi się o piłce nożnej, siatkówce i skokach narciarskich jak o sporcie narodowym. I choć Polacy odnosili sukcesy w tych dyscyplinach, to prawdziwie polskim sportem jest żużel. Słyniemy z jednej z najsilniejszych lig na świecie. To my przyciągamy najlepszych zawodników i dysponujemy silną kadrą. To Polscy żużlowy regularnie odnoszą ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej.

Siatkówka? Zgadza się, są okresy, tak jak w roku 2014, kiedy nasza drużyna rządzi i należy do ścisłej czołówki. Skoki narciarskie? Adam Małysz, Kamil Stoch i kilku innych znakomitych zawodników, którzy osiągali bądź osiągają sukcesy, ale zdarzają się im gorsze chwile. Piłka nożna? Sport najbardziej popularny, ale nie oszukujmy się, nasza liga jest w Europie bardzo słaba, natomiast reprezentacja zaczyna osiągać sukcesy, ale jak na razie stanęło na ćwierćfinale mistrzostw Europy. Sukcesów „Orłów Górskiego” póki co nikt nie może powtórzyć.

Natomiast żużel to sport, w którym Polska zawsze jest na topie. To nie jest tylko Tomasz Gollob, choć bez wątpienia to nasz najlepszy zawodnik w historii. W historycznej klasyfikacji medalowej znajdziemy wiele polskich nazwisk. Obok Australii, Stanów Zjednoczonych, Danii, Wielkiej Brytanii i Szwecji. To głównie te kraje słyną z zamiłowania do sportu motorowego jakim jest żużel.

Dlatego też, nie namawiam, żebyś z dnia na dzień stał się oddanym kibicem, szczególnie, że być może wcale Cię to nie zainteresuje. Ale jeżeli nigdy nie byłeś na meczu żużlowym, a w Twojej okolicy jest drużyna i tor, choć raz wybierz się na mecz i poczuj ten niesamowity klimat, zapach. Usłysz dźwięk motocykli, które nie mają hamulców. Zobacz wspaniałą walkę łokieć w łokieć, która nierzadko kończy się upadkiem któregoś z zawodników. Według mnie, to właśnie żużel jest naszym sportem narodowym, w którym od wielu lat należymy do światowej czołówki. W historii drużynowych mistrzostw świata, Polska z dorobkiem 30 medali (w tym 13 złotych) zajmuje drugie miejsce w tabeli wszechczasów zaraz za Danią.

Dodaj komentarz