Najlepszy sposób na jesienną melancholię

Wiele osób ma w swoim życiu taki okres, gdzie nie chce się absolutnie niczego. Nawet ulubione filmy czy gry komputerowe wydają się nudne i nie pociągające. Najchętniej rzucilibyśmy się wtedy do łóżka i wzięli przykład z niedźwiedzia zapadając w długi sen. Tyle że, mamy przecież swoje obowiązki, które pomimo melancholii jesiennej muszą być przez nas wypełniane. Pogoda już teraz nie rozpieszcza, choć synoptyce przewidują jeszcze kilka letnich dni we wrześniu. Na jesienny październik warto się przygotować już teraz.

Zacznijmy od tego, że najgorsze co możesz zrobić to siedzenie w domu. Brak ruchu oraz ciekawego zajęcia sprawia, że stajemy się znudzeni, ociężali i senni. Najlepszym sposobem na taką chandrę jest właśnie ruch. Nawet kilkunastominutowy spacer na powietrzu szybko odbuduje naszą energię. Choć pogoda na dworze do spacerów nie zachęca, to po powrocie do domu poczujemy się dużo lepiej.

W wolnych chwilach wychodźmy jak najczęściej. Spotkajmy się z kolegą, udajmy się do sklepu, do baru na szybkie piwo, a jeżeli motywuje nas prowadzenie pojazdu, udajmy się na krótką przejażdżkę. Tylko w tym wariancie lepiej odpuśćmy sobie wcześniejszy sposób z szybkim piwem. Wychodzenie z domu odrywa nas od rutyny i nudy, sprawia, że robimy cokolwiek, a co za tym idzie, angażujemy nasze procesy myślowe i pobudzamy organizm do energii.

Wiele osób właśnie w okresie jesiennym poszukuje jakiejś formy sportu. Może to być siłownia, squash, może to być każdy inny sport, który sprawi, że kilka razy w tygodniu dostarczymy mięśniom odpowiednią dawkę ćwiczeń. Jesień to prawdziwy pochłaniacz energii, nawet zima nie wykańcza nas tak bardzo jak jesień, a to ze względu na niskie temperatury, które sprawiają, że nasz organizm musi być bardziej aktywny by utrzymać temperaturę ciała.

Dlatego w tym roku, nie dajmy się jesieni, która spróbuje nas sprowadzić w jesienne otępienie melancholijne. Już dziś poszukajmy ciekawych alternatyw, które sprawią, że wyjdziemy z domu i ten okres spędzimy aktywnie i ciekawie. To sprawi, że będziemy bardziej energiczni, zmotywowani do działania oraz pozytywnie nastawieni do świata.

Dodaj komentarz