Typowo męski sport czyli Air Soft Guns

Choć w tytule użyłem frazy „typowo męski” to air soft guns jest sportem, który przyciąga także kobiety chcące przełamać pewien stereotyp delikatnych dziewczyn, które nie potrafią brać udziału w podobnych wyzwaniach. Dlaczego Air Soft Guns stało się w Polsce tak popularne, skoro od wielu lat istnieje coś takiego jak paintball? Być może to kwestia zniesienia przymusowej służby wojskowej. Być może facetów podświadomie ciągnie do broni, której wielu z nich nie miało okazji trzymać w rękach.

Paintball to wspaniały sport jednakże od asg różni się przede wszystkim bronią. Mamy tam karabinki z dużym zbiornikiem na kulki z farbą. W ASG strzelamy z replik prawdziwej broni palnej. Chcemy biegać z kałasznikowem? Kręci nas model broni z ostatniej odsłony Call Of Duty? Nie ma problemu, na rynku asg znajdziemy wiernie odwzorowane repliki, które sprawiają, że ten sport jest bardziej realny i prawdziwy i pozwala poczuć się jak na prawdziwym polu bitwy.

ASG w Polsce zajmuje się kilkanaście tysięcy ludzi. Mówimy o grupach rekonstrukcyjnych oraz drużynach, które regularnie spotykają się by wspólnie postrzelać. Natomiast osób, które w naszym kraju choć raz strzelały z repliki asg można byłoby liczyć w milionach. Sam należałem do grupy „zawodowej”. Jeszcze kilka lat temu jeździłem na różne mecze i brałem udział w zlotach. Dziś jestem fanem tego sportu i wciąż posiadam w domu repliki, z których od czasu do czasu zdarza mi się rekreacyjnie postrzelać.

Co daje ASG? Jak każdy sport na świeży powietrzu, jest po prostu zdrowy, dostarcza nam ruchu, pozwala się rozerwać. Jednakże sport ten cechuje duża dawka adrenaliny, której wielu z nas tak poszukuje. Jest to sport dla osób spragnionych wrażeń. Dla niektórych może się wydawać, że to tylko zabawa, bo przecież nie można czuć adrenaliny wiedząc, że ta broń jest małe plastikowe kulki. Wręcz przeciwnie. Gdy skradamy się po lesie i z każdej strony możemy za chwilę zostać taką kulką obdarowani, czujemy się jak na prawdziwym polu walki, gdzie trzeba być skoncentrowanym i mieć oczy dookoła głowy. To zabawa połączona z dużym wyzwaniem. Dlatego też, tak wiele osób uwielbia Air Soft Guns.

Dodaj komentarz