Smart Casual – idealne połączenie elegancji oraz wygody

Jeśli Twój zawód nie wymusza na Tobie formalnych stylizacji, ale mimo to chcesz prezentować elegancki, a zarazem luźny styl, smart casual to idealna odpowiedź na Twoje potrzeby. To codzienna stylizacja, która stawia przede wszystkim na elegancki, aczkolwiek nieco awangardowy wygląd, a także maksymalny komfort i wygodę.

Marynarka i adidasy? Jak najbardziej!

Oczywiście pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim, marynarka musi być casualowa, czyli pozbawiona formalnego charakteru. Wykorzystuje się przy nich nieco luźniejszy materiał, liczne dodatki i akcesoria, a także inny sposób kroju. Smart Casual musi być również spójny. Możemy zatem bez problemu połączyć marynarkę ze sportowymi butami, pod warunkiem, że zachowamy odpowiednie połączenia kolorystyczne, a także lekkość całej stylizacji.

Smart Casual podkreśla Twoją osobę!

Dużą zaletą jest możliwość łączenia różnych stylów w jeden. Oczywiście połączenie eleganckiej koszuli z dresowymi spodniami to lekka przesada, ale już kardigan z koszulą? Ulubione Jeansy z marynarką oraz kolorową muszką? A może eleganckie buty i kolorowe skarpety? Smart Casual łączy styl codzienny i formalny w taki sposób, aby w pełni oddać Twoją osobę. Oczywiście warto przestrzegać zasad kanonicznych, jednak dowolność w tym stylu daje nam szerokie pole do popisu.

Kto może wybrać styl smart casual?

Absolutnie każdy! Lubisz czuć się elegancko, ale nie chcesz stwarzać wrażenia zbyt sztywnego? Buty z czubem są dla Ciebie niewygodne? A może po prostu chcesz podkreślić swoją odrębność? Smart Casual to idealna propozycja dla wszystkich mężczyzn, którzy pragną czuć się elegancko, luźno i wygodnie w codziennym życiu.

Dodaj komentarz