Prawdziwy mężczyzna dba o siebie

Prawdziwy mężczyzna wie jak o siebie zadbać. To znane motto. Dla wielu mężczyzn kwestia dbania o siebie wydaje się być czymś wstydliwym, mimo że żyjemy w czasach, w których asortyment kosmetyków dla mężczyzn staje się coraz bogatszy, a my sami coraz bardziej odchodzimy od stereotypu mężczyzny jako samca alfa, który w każdej sytuacji musi zachować naturalny i nietknięty przez żadne kosmetyczne interwencje wygląd.

Elegancja jest coraz bardziej w cenie, więc jeżeli wciąż mamy wątpliwości co do tego, co mężczyźnie wypada, a co nie, proponujemy zapoznać się z niniejszym artykułem, w którym przedstawimy kilka porad. Być może zmienią one punkt widzenia na kwestie męskości i pozwolą uświadomić, że prawdziwy mężczyzna XXI wieku może o siebie dbać i wcale nie musi się tego wstydzić.

Nie bój się używać perfum

Absolutną podstawą wizerunku zadbanego mężczyzny jest oczywiście jego zapach. Niegdyś męskość kojarzyła nam się z potem i naturalnym aromatem ciała, obecnie żyjemy jednak w czasach, w których nikt nie chce już być skazywany na obcowanie z tymi często nieprzyjemnymi zapachami.

Każdy mężczyzna, któremu zależy na byciu postrzeganym w kategoriach elegancji i dobrego gustu, powinien zatem zainwestować w perfumy męskie szczególnie biorąc pod uwagę szeroki wybór zapachów, na które możemy się zdecydować.  W przypadku, gdy obiektem poszukiwania są   męskie perfumy ranking będzie najbardziej przydatnym rodzajem zestawienia zapachów, dostarczając wiedzy o najpopularniejszych zapachach.  W zależności od wrażenia, jakie chcielibyśmy zrobić, możemy postawić na rozmaite kompozycje – z pewnością znajdziemy coś, co pomoże nam wywołać pożądany efekt, a ponadto sprawi, że będziemy przez otoczenie postrzegani jako ucieleśnienie elegancji.

Nie bójmy się zatem maskować naszego naturalnego zapachu i nieco go ulepszać, gdyż może nam to wyjść tylko na dobre.

Prawdziwy mężczyzna dba o siebie

2. Zadbaj o pielęgnację swojego zarostu i owłosienia

Również nieokrzesane owłosienie na ciele i zarost, który od tygodni nie widział maszynki, przestają być w cenie, jeśli chodzi o męski wizerunek. Włosy, zarówno te na głowie, jak i te na twarzy, stanowią często pierwszy element naszej aparycji, który zostaje zauważony przez rozmówcę, możemy zatem na jego podstawie być oceniani.

Krzaczaste brwi czy niechlujna broda bez wątpienia nie znajdą swoich miłośników, a nam mogą przysporzyć problemu, ściągając na ulicy niechętne spojrzenia. W dobie salonów barberskich dbanie o zarost oraz owłosienie staje się coraz łatwiejsze, nie bójmy się więc z nich skorzystać, jeśli nie czujemy się na siłach, by żmudnie pilnować każdego włosa na naszej twarzy.

3. Nie bój się poświęcić szczególnej uwagi swojej skórze

Problemy dermatologiczne, a także zmiany w strukturze skóry wywołane zmianami temperatur i pół roku dotyczą mężczyzn i kobiet w jednakowym stopniu.

Niestety utarło się, że kosmetyki do pielęgnacji skóry to rzecz zdecydowanie niemęska, dlatego wielu panów woli zignorować sytuację, zamiast poprawić swój komfort poprzez ich stosowanie. Dla dobrego funkcjonowania skóry powinniśmy między innymi pamiętać o jej regularnym nawilżaniu, w czym pomóc mogą odpowiednie kremy.

Zachowanie prawidłowej ilości wody w skórze poprawia jej elastyczność, to także dzięki niej nasz martwy naskórek odpowiednio się złuszcza. Skóra pozbawiona wody może sprawiać wrażenie tłustej, dobrze zatem zainwestować w kosmetyki, które pozwolą utrzymać nawilżenie na odpowiednim poziomie.

Prawdziwy mężczyzna dba o siebie

4. Utrzymuj swoje ciało w dobrej kondycji i porzuć niezdrowe nawyki

Sprężyste i muskularne ciało od zarania dziejów jest pożądanym elementem męskiego wizerunku, w dzisiejszych czasach nabiera jednak nawet większego znaczenia, nie stanowiąc tylko estetycznego wyróżnika, ale też świadcząc o prowadzeniu zdrowego stylu życia i dbaniu o siebie.

Pamiętając o tym, że w zdrowym ciele zdrowy duch zastanówmy się, czy nie wyszłaby nam na zdrowie przynajmniej okazjonalna wizyta na siłowni czy zajęcia z crossfitu. Niekoniecznie musimy starać się o oszałamiającą muskulaturę – nawet kilka kilometrów zrobionych na bieżni czy półgodzinna seria ćwiczeń pozwolą naszemu ciału uwolnić endorfiny, wpłyną korzystnie na nasz nastrój, a poza tym przyczynią się do poprawy kondycji.

Jeżeli jesteśmy fanami używek, również powinniśmy je odstawić. Dobry alkohol raz na jakiś czas lub papieros na imprezie nie powinny mieć długofalowych konsekwencji, ale zadbanemu mężczyźnie nie przystoi przesadzać z ich ilością. Zawsze powinniśmy więc mieć na uwadze, czy zależy nam na utrzymaniu swojego ciała w dobrym stanie, a jeśli tak, to czy nie robimy czegoś, co staje nam na przeszkodzie.

Dodaj komentarz