Connect with us

Dla-Faceta.pl | męski blog, moda męska i męski styl

Oznaczenia na metkach – o czym nas informują?

Pozostałe

Oznaczenia na metkach – o czym nas informują?

Często posługujemy się tylko podstawowymi oznaczeniami, które informują nas o tym, w jakiej temperaturze można prać oraz prasować dane ubranie. Jak się okazuje, oznaczenia na metkach mówią nam znacznie więcej, a niektóre z tych informacji są niezwykle ważne, jeśli chcemy zachować optymalny stan tkaniny.

Oznaczenia na metkach – Pranie i prasowanie

Zacznijmy od absolutnych podstaw. Jeśli chodzi o pranie, kropki na metce informują o optymalnej temperaturze wody: 30 stopni to jedna kropka, 40 stopni dwie, 60 stopni trzy, a 90 stopni cztery kropki. Możemy także spotkać się z nakazem prania ręcznego lub całkowitego zakazu.

Kreski pod oznaczeniem informują, że należy zachować szczególną ostrożność. W przypadku prasowania najczęściej spotkamy się z trzema kropkami informującymi o temperaturze: jedna kropka to 110 stopni, dwie kropki to 150 stopni, a trzy kropki pozwalają na prasowanie w temp. powyżej 200 stopni.

Oznaczenia na metkach – Suszenie i stosowanie wybielaczy

Kwadratowe oznaczenia na metkach informują nas o sposobie suszenia. Dzięki nim możemy się upewnić, czy dane ubranie jest przeznaczone do suszenia mechanicznego, czy też musimy skorzystać z tradycyjnych metod i długiego czasu oczekiwania.

Kwadrat o dłuższych ramionach mówi nam natomiast o możliwości wykorzystania wybielaczy do tkaniny. Na oznaczeniach znajdziemy również koło z literką. Te symbole mówią nam o tym, jakie środki czyszczące mogą zostać bezpiecznie wykorzystane przy wybranych tkaninach.

Continue Reading
1 Comment

Popularne

Facebook Dla-Faceta.pl:

To Top