Odwołanie Euro 2020?

Długo wyczekiwana impreza Euro 2020 w dniu dzisiejszym zaczyna oficjalnie stawać w ogniu pytań. W związku z koronawirusem coraz częściej mówi się w mediach o odwołaniu święta piłkarskiego, które ma ruszyć już 12 czerwca.

Koronawirus faktycznie staje się problemem globalnym, który coraz bardziej wpływa na wszystkie gałęzie biznesu. Do kolejnych poszkodowanych dochodzi piłka nożna, która coraz częściej kojarzy się nam ze spotkaniami odbywającymi się za zamkniętymi drzwiami.

Jeszcze tydzień temu z pewnością każdy z nas zastanawiał się jak będą odbywać się aktualne spotkania w Serie A. Rozwiązanie we Włoszech było bardzo potrzebne ze względu na problemy z jakimi spotyka się ten kraj w związku z koronawirusem. Nikt jednak nie spodziewał się tego, że tak szybko rozwiązanie będzie stosowane w innych krajach europejskich.

Jeśli przełożą Euro 2020 to na kiedy?

Już teraz mówi się nieoficjalnie o roku 2021, który może być datą możliwą do rozegrania mistrzostw europy. Jak wiadomo sytuacja jest skomplikowana ze względu na rozgrywki ligowe, które już w tym momencie są utrudnione. W mniejszych ligach mówimy nawet o wstrzymaniu rozgrywek na czas nieokreślony. Najwyższe ligi światowe pozostają w grze i raczej tego można się spodziewać, choć trzeba nastawić się na grę we wszystkich krajach przy pustych trybunach.

Co z bukmacherami?

Jeśli chodzi o obstawianie meczy to jest to jak najbardziej możliwe. Póki nie ma oficjalnego komunikatu od strony UEFA, wszystko jest nadal w grze a kupony są jak najbardziej aktywne.

Póki co musimy czekać na oficjalne informacje, ponieważ zarówno UEFA odbywać będzie spotkania na najwyższym szczeblu. Również organizatorzy największych lig są dopuszczeni do głosu i jeśli podejmą radykalne zmiany w ramach swoich rozgrywek, można spodziewać się stosownych zmian w kwestii podejścia UEFA do całej sprawy.

Wszystko może rozejść się po kościach

Najważniejsze jest to, że Euro 2020 rozpoczyna się praktycznie w połowie czerwca. Oznacza to iż okres gryp powinien być za nami. Jeśli tak będzie, nie będzie problemu z uruchomieniem rozgrywek w ramach Euro 2020 a obstawianie meczy nie będzie wiązało się z żadnym problemem. Najważniejsze w tym wypadku będzie jednak to, aby wszystkie rozgrywki krajowe zakończyły się w odpowiednim momencie, który pozwoli wyłonić zwycięzców.

Dodaj komentarz