Manicure dla mężczyzny – dlaczego warto go wypróbować?

Pielęgnacja dłoni i paznokci dla wielu mężczyzn ogranicza się do regularnego mycia dłoni i obcinania paznokci, gdy te są już za długie. Możemy jednak zrobić o wiele więcej nie tylko w kwestii poprawy wyglądu skóry na rękach, ale także dla komfortu samego ich właściciela – wystarczy, że damy się skusić na manicure dla mężczyzny.

 

1. Męskie dłonie również potrzebują pielęgnacji

2. Zadbane ręce są mniej podatne na drobne, lecz uciążliwe skaleczenia

3. Manicure dla mężczyzny – jak zacząć?

4. Manicure dla mężczyzny – jaki zestaw do pielęgnacji wybrać?

5. Zestaw do pielęgnacji dłoni jako prezent – czy to dobry pomysł?

 

Męskie dłonie również potrzebują pielęgnacji

Przez wiele lat manicure był uważany za rzecz typowo kobiecą. Do dzisiaj zresztą wielu panów ma takie przeświadczenie i skrzętnie unika tematu jakiejkolwiek bardziej skomplikowanej pielęgnacji dłoni. Jest to jednak duży błąd – skóra na rękach panów jest dokładnie tak samo podatna na różne drobne uszkodzenia, zadzieranie skórek czy łamanie paznokci. Dotyczy to tym bardziej tych osób, które pracują fizycznie lub po prostu ciężko: ich dłonie często są przez to zniszczone, a także mają tendencję do przesuszania się czy po prostu, najnormalniej w świecie bolą.

Rozwiązaniem tego problemu – przynajmniej częściowym – może być manicure dla mężczyzn. Zadbane dłonie są nie tylko naszą wizytówką, ale będą również bardziej odporne na trudy dnia codziennego, jakim je poddajemy. Poddana odpowiedniej pielęgnacji skóra nie będzie się przesuszała, stanie się odporniejsza na zadrapania, a także nie będą się nam robić tzw. skórki, które często są tyleż irytujące, co nieprzyjemne. Nie ma przy tym znaczenia, czy pracujemy fizycznie, czy nie – w każdym przypadku zadbane ręce będą o wiele lepszą opcją, niż te pozostawione same sobie.

 

Zadbane ręce są mniej podatne na drobne, lecz uciążliwe skaleczenia

Choć wielu panów może uznać, że manicure i codzienna pielęgnacja to zbytnia przesada, mimo wszystko warto jest jej chociaż spróbować. Już samo korzystanie z kremu do rąk czy regularne dbanie o paznokcie i ich najbliższą okolicę może zdziałać cuda, dzięki którym nie tylko będziemy czuli się lepiej i pewniej, ale także zmniejszymy ryzyko uszkodzeń skóry, szczególnie na wierzchniej części dłoni. Sam manicure nie musi być przy tym długotrwałym i nużącym zajęciem, szczególnie jeżeli zdecydujemy się umówić się na niego do kosmetyczki. W przypadku bardzo zniszczonych dłoni znaczną różnicę zauważymy już za pierwszym razem, a regularnie powtarzany zabieg z powodzeniem będzie w stanie doprowadzić nasze ręce do bardzo dobrego stanu.

 

Manicure dla mężczyzny – jak zacząć?

Jeżeli chcemy lepiej zadbać o nasze dłonie i paznokcie, ale nie wiemy jak, najlepszą opcją będzie umówienie się na wizytę u kosmetyczki. Jedna czy dwie takie wizyty pozwolą nam zorientować się, jak poprawnie wykonać ten zabieg. Dzięki temu, jeżeli będziemy chcieli, możemy później sami pielęgnować swoje dłonie w domu – wystarczy jedynie, że zaopatrzymy się w niezbędne do tego narzędzia. Zestaw do manicure dla mężczyzn nie będzie różnił się specjalnie od tego dla pań, chociaż niektóre, co bardziej rozbudowane warianty mogą dodatkowo posiadać także podstawowe rzeczy do golenia, jak na przykład maszynka. W przypadku, gdy nie mamy do siebie zaufania lub nie chcemy sami zajmować się bardziej skomplikowaną pielęgnacją dłoni, pozostaje nam znaleźć dobrą kosmetyczkę i regularnie się do niej umawiać.

 

Manicure dla mężczyzny – jaki zestaw do pielęgnacji wybrać?

Dobrym pomysłem może okazać się wybranie zestawu w osobnej skórzanej saszetce, która ułatwi nam przechowywanie, zminimalizuje ryzyko zgubienia jakiejś części, a także będzie ją łatwo zabrać w podróż. Ilość elementów w zestawie będzie miała znaczenie w kontekście tego, jak bardzo dokładny manicure chcemy robić – w podstawowej wersji wystarczą 3-4 narzędzia. Gdy jednak oczekujemy więcej, możemy zdecydować się na bardziej „wypasiony” model, jak na przykład zestaw do pielęgnacji paznokci 7-elementowy KELLERMANN. W takiej saszetce znajdziemy wszystkie produkty niezbędne do samodzielnego regularnego dbania o nasze dłonie. Wystarczy dobrać do nich właściwy dla naszej skóry krem (i pamiętać o jego stosowaniu), a skóra oraz paznokcie szybko zyskają estetyczny wygląd i, przede wszystkim, przestaną się przesuszać, łamać i nam dokuczać.

 

Zestaw do pielęgnacji dłoni jako prezent – czy to dobry pomysł?

Zestaw do manicure dla mężczyzny może być bardzo dobrym pomysłem na prezent w sytuacji, gdy chcemy kogoś zachęcić, aby spróbował lepiej pielęgnować swoje dłonie. Niektórzy panowie bywają uparci i dopóki nie umożliwi im się okazji do spróbowania jakiejś rzeczy, to sami z siebie tego nie zrobią. W takich przypadkach taki upominek może być katalizatorem do dobrej zmiany w postaci zwracania większej uwagi na to, jak wygląda nasza skóra dłoni oraz paznokcie. Jest to jednocześnie jeden z tych prezentów, który może być elegancki, szykowny i bardzo użyteczny zarazem. Wiele różnych modeli zestawów do manicure znajdziesz między innymi na stronie forhim.pl.

undefined

Dodaj komentarz