KSW 51 – pierwszy atak na Chorwację

KSW 51 to dla mnie uznana marka od lat. Nasz własny produkt który wreszcie podbija cały świat. Miałem okazję nie tak dawno oglądać KSW na żywo, dlatego też jeszcze bardziej mogę zrozumieć emocje jakie towarzyszą temu wydarzeniu w dniu zawodów. Jak jednak będzie jutro?

Po ostatniej gali KSW apetyt rośnie. Tym bardziej kiedy to w Anglii kibice zarówno na samym wydarzeniu jak i po wydarzeniu nie byli w pełni zadowoleni. Całą sytuację skomentował Maciej Kawulski który przyznał rację, iż pojedynek wieczoru krótko mówiąc nie porywał.

Bardzo cenie sobie tego gościa właśnie za taką szczerość. Martin Lewandowski na ten temat wypowiedział się dość wymijająco, tak więc dla mnie podpatrując tą osobę jest to także w pewien sposób wymowne.

Jutro ma być inaczej

Na KSW 51 zestawiono bardzo fajnie walkę wieczoru. Reprezentant Bośni podejmie Polskiego Dominatora na obcym terenie. Zestawienie młodości i energii wraz z doświadczeniem i solidną marką. Szczerze to pierwszy raz nie wiem co w takim zestawieniu wybrać, ponieważ zawsze uważam że w sportach walki wiek i doświadczenie ustępuje młodości i świeżości. Jutro jednak kompletnie wszystko biorę pod uwagę.

KSW 51

Co jeszcze zobaczymy na KSW 51?

Zapewne większość Was jest dobrze poinformowana, dlatego też nie będę wymieniać całej karty walk jak typowy serwis informacyjny. Jeśli ktoś jednak nie jest obyty w temacie podpowiem na jakie walki warto czekać 😉

Jutrzejsze KSW nie będzie pękać w szwach jeśli chodzi o nazwiska, ale może to i dobrze. Zobaczymy wielu solidnych zawodników, którzy dadzą nam kawał porządnych walk w klatce.

Osobiście czekam jednak na powrót Borysa Mańkowskiego (mam nadzieję iż udany). Borys wraca po sportowych zawirowaniach i wydaje mi się, że jest zmotywowany jak nigdy w życiu. Ma wiele do udowodnienia choć jego wartości i klasy nikt nie powinien mu odmawiać. Trzeba ją jednak przełożyć wreszcie na pozytywny wynik. Wielu ludzi mówi że Vaso jest na przetarcie. Może i tak, jednak tutaj i tak musi wykazać inicjatywę i zdominować rywala. Bez tego walka sama się nie wygra.

W oczekiwaniu na KSW 52

KSW 51 to według mnie badanie rynku i zawodnicy w głównej mierze pod ludzi z Chorwacji. Trudno zapełniać hale nazwiskami które brylują w innym kraju, szczególnie gdy nie są to zawodnicy UFC.

Pomimo wszystko jutrzejsza gala będzie na pewno obfitować w emocje i domniemam że będzie z tych, typu stricte sportowych. Zamiast kalkulacji będziemy widzieć otwarte konfrontacje i raczej nie zawiedziemy się poziomem jakości tej gali 🙂

No cóż, pozostaje życzyć więc udanego oglądania! 🙂

Dodaj komentarz