Klasyki w męskiej szafie

Męskie odpowiedniki „małej czarnej”

Mówi się, że powinna się znaleźć w garderobie każdej kobiety. Mowa oczywiście o małej czarnej – klasycznej i uniwersalnej sukience, która pasuje na wszystkie okazje i która sama w sobie jest również dobrym pomysłem na stylizację – i codzienną, i wieczorową, i biznesową, stanowi także doskonałą bazę dla kreacji w różnych stylach.

Czy istnieje „odpowiednik” małej czarnej, który powinien też znaleźć swoje poczesne miejsce w męskiej szafie?

Jeśli w tej chwili właśnie się nad tym zastanawiasz, na pewno przyszła Ci do głowy koszulka w stylu polo, biała koszula klasyczna, T-shirt, marynarka i jeansy?

Jak na „jedną” małą czarną – męskich odpowiedników rzeczywiście jest kilka i zapewne większość panów, w różnym wieku, posiada taki zestaw podstawowych i również uniwersalnych ubrań w swojej garderobie.

Rzeczywiście, z tych podstawowych ubrań nie warto rezygnować, szczególnie w stonowanych kolorach, jeśli mają spełniać swoją funkcję – podstawy wielu stylizacji, na wszystkie pory roku.

Klasyka na sportowo

Jeansy kojarzą się ze stylem sportowym i casualowym – nie bez powodu. W zależności od tego, jaki fason wybierzemy, mogą mieć mniej lub bardziej szerokie zastosowanie. Najlepszą opcją jest wybór w kolorze czarnym albo granatowym, czy niebieskim – jednak w nie najjaśniejszym.

Jeśli chodzi o fason – warte polecenia jako najbardziej uniwersalne są modele straight albo regular. Będą stanowiły idealną podstawę do stworzenia różnych kompozycji, zarówno na cieplejsze, jak i na chłodniejsze dni i na dowolne okazje.

Warto mieć w swojej garderobie również koszulki typu sportowego, takie jak T-shirty oraz typu polo. Jeśli mają nam służyć w wielu stylizacjach, zadbajmy o to, żeby one także utrzymane były w stonowanych barwach. Najlepiej, aby były monochromatyczne.

Podobnie rzecz się ma z koszulami klasycznymi. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, z których te w kroju zbliżonym do sportowego będą się dobrze prezentowały z jeansami i z casualowymi marynarkami, czyli kolejnymi „niezbędnikami”, które pomogą ubrać się stosowanie do wielu okazji i czuć się dzięki temu komfortowo.

Więcej informacji ze świata mody znajdziesz na QualityMagazyn.pl.