Jak działa wyciskarka wolnoobrotowa?

Trudno jest znaleźć osobę, która nie lubiłaby świeżo wyciskanych soków. Nie ma nic smaczniejszego i zdrowszego niż sok bazujący na naturalnych składnikach. Aby jednak taki sok przygotować, konieczne jest skorzystanie z odpowiedniego urządzenia. Idealnie do tego celu sprawdzi się wyciskarka wolnoobrotowa. Urządzenie to różni się od typowych wyciskarek sposobem pracy i uzyskiwanymi efektami. Te są znacznie lepsze. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza wyciskarka marka Kuvings. Warto zatem wiedzieć, jak to urządzenie działa.

Jak zbudowana jest wyciskarka wolnoobrotowa?

Konstrukcja wyciskarki wolnoobrotowej marki Kuvings składa się z takich elementów jak otwór do wkładania warzyw i owoców, obracający się ślimak miażdżący warzywa i owoce, stalowe sito, przez które przechodzi wyciskany sok oraz otwory wylotowe na sok i suchą pulpę. Dzięki takiej budowie urządzenie pozwala na przygotowanie najwyższej jakości soków. Co ważne, przygotowane przez wyciskarkę soki zawierają sporo miąższu, a tym samym witamin i składników odżywczych. Warto dodać, że wyciskarki wolnoobrotowe podzielić można na dwa typy. Pierwszy to wyciskarka pozioma jednoślimakowa. Jest to urządzenie o większych rozmiarach, które bardzo dobrze radzi są z zielonymi liśćmi. Typ druki to wyciskarka pionowa jednoślimakowa. Urządzenie wyposażone jest w duże wloty, dzięki czemu nie trzeba drobno kroić składników. Dodać warto, że Kuvings części są szeroko dostępne do obu typów wyciskarek. W przypadku awarii nie ma problemu z ich wymianą.

Jaki jest sposób działania wyciskarki wolnoobrotowej?

Wyciskarka wolnoobrotowa działa nieco wolniej w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami, jednak sposób jej działania jest dużo dokładniejszy. Dzięki temu efekty pracy urządzenia są znakomite. Wyciskarka delikatnie wyciska sok za pomocą specjalnie wyprofilowanego wałka ślimakowego. Warzywa i owoce są zatem miażdżone, a nie cięte jak ma to miejsce w przypadku sokowirówek. Warto tu podkreślić, że wszystkie Kuvings części cechują się wysoką jakością, co ma także pozytywny wpływ na smak soków.

Czym się kierować wybierając wyciskarkę wolnoobrotową?

Wybierając konkretny model wyciskarki wolnoobrotowej, uwagę zwrócić należy na kilka istotnych elementów. Pierwszym z nich jest ślimak. Powinien być mocny i solidny. Ważne, aby nie wchodził w negatywną reakcję z żywnością. Drugi istotny element to sito. Dobrym wyborem będzie takie, które wykonane jest ze stali nierdzewnej. Element trzeci to silnik urządzenia. W tym przypadku wystarczy zakupić wyciskarkę o mocy 250-300 W. Silnik nie powinien się przegrzewać i dodatkowo powinien pracować dość cicho. Na koniec dodać trzeba, że istotny jest także producent urządzenia. Warto tu postawić na Kuvings. Tym bardziej że także Kuvings części są szeroko dostępne, a ich ceny są bardzo atrakcyjne.