Trymer do brody to podstawa. Chcesz wiedzieć, jak wybrać najlepszy?

No cóż, broda rośnie. A skoro rośnie, to trzeba ją od czasu do czasu przycinać. To ważny element pielęgnacji zarostu. W naszym artykule powiemy ci, jak wybrać naprawdę dobry trymer do codziennego użytku.

Sprzęt do samodzielnego przycinania brody

Współczesny mężczyzna bardzo poważnie podchodzi do kwestii pielęgnacji brody oraz wąsów. I dobrze. Tak być powinno. W związku z tym przyzwoity trymer musi stać się częścią wyposażenia każdego brodacza. Wybór jest jednak dość duży, niemniej w pierwszej kolejności zawsze ważna jest cena. Choć tanie produkty w dużych marketach elektronicznych wydają się atrakcyjne, lepiej nie patrzeć w ich stronę. Będą miały albo za wąskie ostrza, albo za słabe. Nadadzą się do podtrzymania cieniutkiego zarostu, ale mocna i zdrowa broda wymaga cięższego kalibru. Z drugiej strony nie należy iść w kierunku super drogich trymerów. To tak naprawdę sprzęt dla profesjonalnych barberów, który świetnie sprawdza się w zakładzie przy dużej ilości klientów do strzyżenia. Taka strzyżarka ma bardzo długi czas pracy akumulatora i służy do strzyżenia brody na wszystkie możliwe sposoby. Jeśli prowadzisz taką działalność, koniecznie odwiedź https://barberstore.pl/sprzet-barberski-26.

Praktyczne udogodnienia

Kwestia zasilania urządzenia jest istotna. Trymery bezprzewodowe są praktyczne. Świetnie sprawdzają się w podróży, choćby pod namiot. Lekki i przenośny trymer do przycinania zarostu sprawdzi się świetnie podczas letniego urlopu w Bieszczadach. A i w domu dużo łatwiej jest manewrować takim trymerem, co usprawnia dbałość o najmniejsze detale. Fakt, urządzenia na kablu będą bardziej wydajne i nie zaczną słabnąć, gdy poziom baterii spadnie. Dlatego podczas zakupów najlepiej jest przejrzeć maszynki akumulatorowo-sieciowe, które łączą najlepsze cechy z obu światów.

Wymienne końcówki ostrzy to również ważna rzecz przy wyborze trymera. Nic nie trwa wiecznie. Po co więc wymieniać całe urządzenie, skoro wystarczy tylko wymienić zużyte ostrze? No właśnie. W związku z tym sprawdź, czy interesujące cię urządzenie posiada taką opcję.

Trymery wielofunkcyjne do przycinania włosów

Do stylizacji włosów warto kupić sprzęt, który może też się przydać do usuwania zbędnego owłosienia w innych miejscach ciała. Jeśli cię to interesuje, wybierz trymer wielofunkcyjny typu all in one, chociaż najlepiej jest mieć osobny trymer do brody, osobny do włosów. To ułatwia utrzymanie czystości obu urządzeń. Ponadto sprzęt zaprojektowany specjalnie z myślą o brodaczach zawsze będzie lepszym rozwiązaniem niż wielofunkcyjna strzyżarka.