Guma do włosów czy pasta?

Wielu mężczyzn doświadczyło problemów z właściwym ułożeniem włosów. Wiele preparatów nie wykazuje się odpowiednią trwałością oraz nie utrzymuje naszej fryzury w odpowiednim stanie. Najpopularniejszym wyborem dla męskich włosów jest pasta lub guma do włosów. Czym charakteryzują się te produkty oraz który z nich okaże się lepszy?

Guma do włosów – Kiedy wybrać gumę do włosów?

Guma do włosów to propozycja dla wszystkich panów, którzy codziennie zmagają się z niesforną fryzurą oraz włosami uciekającymi na wszystkie strony. Guma odznacza się wyjątkową trwałością efektów oraz zapewnia należytą elastyczność.

Preparat wysokiej jakości nie skleja włosów, dzięki czemu, unikamy nieestetycznego efektu. Gumy posiadają różny stopień mocy, dzięki czemu, każdy mężczyzna może dobrać właściwy produkt do swoich włosów. Ponadto, preparatu używamy w bardzo podobny sposób co żel, ale trwałość fryzury jest w tym wypadku zdecydowanie wyższa.

Stylizacja fryzur męskich – Kiedy wybrać pastę do włosów?

To produkt zbliżony do gumy, ale jego przeznaczeniem jest przede wszystkim modelowanie włosów, a nie układanie fryzury. To dobry wybór dla mężczyzn z typową szczeciną i włosami ułożonymi w jednym kierunku. Pastą możemy nadać charakterystyczny sznyt fryzurze i nadać jej odpowiedni kształt.

Jeśli guma do włosów nie wystarcza do uporania się z niesfornymi włosami, pasta może być doskonałym uzupełnieniem i sposobem na idealne wykończenie fryzury. Pasty należy używać z rozwagą, ponieważ w odróżnieniu od gumy, dosyć mocno skleja włosy.

Dodaj komentarz