Dlaczego powinieneś postawić na trening siłowy?

Niektórzy ludzie tak już mają z natury, że po prostu nie przepadają za ćwiczeniami fizycznymi i gdyby nie efekty, jakie uzyskuje się za sprawą ćwiczeń, na pewno wybraliby telewizor i oglądanie telewizji zamiast długiej sesji na basenie. Niektóre aktywności mimo wszystko mogą angażować cię nieco bardziej od innych. Oczywiście sporo zależy tutaj od pewnych naturalnych uwarunkowań i wrodzonych indywidualnych preferencji, jednakże w większości przypadków to właśnie trening siłowy jest jednym z takich treningów, który potrafi spodobać się praktycznie każdemu, a już zwłaszcza tym znudzonym zwykłymi ćwiczeniami wykonywanymi na dywanie lub macie w domu.

Trening siłowy z obciążeniem

Treningi są potrzebne w życiu prawdziwego mężczyzny. Odpuść rozrywkę w postaci grania w gry RPG na konsoli i na komputerze. Skup się na tym, co dla faceta powinno być priorytetem – siła i muskulatura. Każdy trening z obciążeniem może wyglądać nieco inaczej. Już sam typ obciążenia zmienia sesję treningową, albowiem inaczej ćwiczy się ze zwykłą sztangą, inaczej z hantlami, a jeszcze inaczej z modnym ostatnio kettlebell – specjalnym obciążnikiem w postaci kuli podwieszonej na uchwycie. Ciężary nierzadko są uzupełniane powerbandami i mini bandami, czyli różnymi gumami treningowymi, ale też i bramą z wyciągiem czy też zwykłym drążkiem do podciągania i dipów. Oczywiście by mieć do tego wszystkiego dostęp, trzeba albo nieźle się wykosztować, albo po prostu zapisać się na siłownię. Druga opcja najprawdopodobniej będzie nieco lepsza. Trening na siłowni ma zresztą jeszcze tę dodatkową zaletę, że dzięki temu iż wykonuje się go w grupie, łatwiej o motywację do tego, by po raz kolejny podnieść wybrany ciężar, nawet jeśli już ewidentnie nie ma się na to siły (presja społeczeństwa rzeczywiście działa).

O treningach na siłowni

Na siłowni naprawdę nie da się nudzić. Jeżeli twierdzisz inaczej, to po prostu nie potrafisz w pełni wykorzystać jej wyposażenia, a to z kolei oznacza, że powinieneś wykupić sobie przynajmniej z jeden trening siłowy z profesjonalnym trenerem. Poproś o pokazanie ci różnych metod treningowych i wyjaśnienie działania poszczególnych sprzętów. Ćwiczenia naprawdę mogą stać się rozrywką. Wiele osób chodzi na siłownię nie tylko po to, by pracować nad swoim ciałem, ale też i w celu wyładowania negatywnych emocji i poprawienia sobie nastroju.