Czym różnią się żel, pasta, pomada i guma do włosów?

Jak wybrać odpowiedni środek dla swoich potrzeb?

Na rynku istnieje mnogość produktów, których celem jest umożliwienie wygodnej stylizacji włosów, które bardzo rzadko poddają się woli swojego właściciela bez walki. To, jak wiele produktów jest dostępne, potrafi być problematyczne, gdy musisz wybrać jeden produkt. Dowiedz się, czym się od siebie różnią.

Układanie włosów w wymyślne fryzury przy pomocy np. pomady stylizującej do włosów pozostaje przede wszystkim domeną panów. Dobór odpowiedniego środka powinien zależeć w pierwszej kolejności od długości włosów.

Krótkie włosy zachowują się zupełnie inaczej niż długie. Inaczej się je układa, stawiają inny opór i pozwalają na uzyskanie innych fryzur. Znaczenie ma także to, jakie włosy ma zainteresowany. W zależności od gęstości włosów, a także ich twardości konieczne jest stosowanie innego rodzaju środka.

Jeśli chodzi o kosmetyki do stylizacji włosów dla mężczyzn sklep, najczęściej w pierwszej kolejności zaoferuje żel do włosów. Klasyczny, wręcz archaiczny środek, który królował obecnie już kilkadziesiąt lat temu.

Jest odpowiedni przede wszystkim dla włosów krótkich, bądź bardzo krótkich, które nie wymagają dużo środka dla pozyskania pożądanego efektu. Nadaje się najlepiej do fryzur, które można określić artystycznym nieładem.

Należy stosować możliwe jak najmniejszą ilość żelu, w przeciwnym wypadku daje on efekt tłustych, bądź mokrych włosów, który jest nieatrakcyjny. Jego zaletą jest fakt, że można stosować go na mokre włosy, co nie jest prawdą w przypadku większości środków.

A co jeśli ktoś ma dłuższe włosy? Kosmetyki do stylizacji włosów dla mężczyzn to także cudowne środki, takie jak lakiery do włosów. Jeśli masz prostą fryzurę i układasz ją na przykład suszarką, to lakier do włosów bez większy problemów pozwoli Ci je zabezpieczyć w jednej pozycji.

Pasta i guma do włosów

Jeśli nie oczekujesz usztywnienia włosów, które oferuje lakier i żel, to powinny zainteresować cię te dwa produkty. W przeciwieństwie do tych poprzednich nie sklejają włosów. Nie pozwolą też raczej ich postawić do pionu.

Jeśli jednak irokez i jeżyk to nie Twoja bajka, to pasta i guma do włosów świetnie się sprawdzi. Przede wszystkim ich efekty są zdecydowanie bardziej naturalne i praktycznie nie wywołują efektu mokrych włosów.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest pasta do włosów, która użyta w małej ilości jest całkowicie niewidoczna. Z kolei kosmetyki do stylizacji włosów dla mężczyzn drogeria online swoim asortymentem sugeruje, że guma do włosów może być zdecydowanie mocniejsza niż pasta.

Jeśli masz więc szczególnie niesforne włosy, warto zastosować gumę, a nie pastę. Dzięki temu, że jest gęstsza, lepiej trzyma włosy w miejscu, szczególnie jeśli mają tendencję do pionowego stania.

Stosując pastę, bądź gumę należy bezwzględnie pamiętać o dokładnym wysuszeniu włosów przed użyciem. To nie żel i po wysuszeniu możemy uzyskać zupełnie inny efekt, niż nam się wydawało. Pamiętaj też, że nie musisz użyć dużo tych środków, nie jest też konieczne pokrywanie całej powierzchni włosów. Wystarczy użyć jej w tych miejscach, które tego wymagają.

Pomady stylizujące do włosów i glinki

Pomady stylizujące do włosów drogeria online, najczęściej wrzuca do tej samej kategorii co glinki. Bez wątpienia są to produkty o podobny zastosowaniu, nie jest jednak takie samo.

Pierwszy z produktów charakteryzuje się naturalnym składem, najczęściej opartym na wosku, wazelinie, bądź tłuszczach zwierzęcych.

To, co go wyróżnia to forma bardzo gęstej cieczy, która należy dokładnie rozetrzeć i zaaplikować. Pomada stylizująca do włosów nadaje im efekt połysku i świeżości, którego ciężko szukać w inny produktach. Wymaga jednak nieco wprawy, aby poprawnie jej używać.

Najlepiej współgra z fryzurami tworzonymi z dłuższych włosów. Pozwala uzyskać wiele klasycznych fryzur, najczęściej charakteryzujących się prowadzeniem kosmyków wzdłuż całej głowy.

Pomada jest prosta w usunięciu, ponadto fakt, że nie trzeba używać jej dużo, czyni ją opłacalną, nawet jeśli kosztuje nieco więcej niż guma do włosów. Jeśli masz więc cierpliwość, która jest wymagana do prawidłowego stosowania pomady, to zachęcamy.

Jeśli sklep oferuje pomady stylizujące do włosów sklep wtedy najpewniej ma też w swoim asortymencie glinki do włosów. Główny efekt glinki, która przypomina w zasadzie nieco miękką świeczkę, to utrwalenie fryzury, przy jednoczesnym zachowaniu jej lekkości.

Glinka przy nakładaniu przykleja się przede wszystkim do podstawy włosów, dzięki czemu podtrzymuje fryzurę w określonym kształcie od dołu, a nie tak jak reszta środków, czyli pchając włosy w dół ciężarem. Jest nieco trudna w aplikacji i nie pasuje do każdego typu włosów. Najlepiej więc to skonsultować ze swoim barberem.

Jeśli nie znasz żadnej sprawdzonej drogerii online z kosmetykami do włosów Coloris jest odpowiednim miejscem, w którym znajdziesz wiele środków, które pomogą Ci poprawić wygląd swoich włosów. Znajdziesz w nim między innymi wegańskie pomady, żele do włosów i wiele innych produktów, które na pewno spełnią Twoje potrzeby.