Awokado – najbardziej z męskich owoców

Owoc ten został odkryty i rozpowszechniony w Meksyku, a jego oryginalna nazwa w tamtejszym języku to ahuacuati, która oznacza: drzewo na którym rosną jądra. I rzeczywiście, jakby nie spojrzeć na awokado, panom będzie ono przypominać tylko jedno. Co więcej, udowodnionym faktem jest, że owoc ten nie tylko przypomina męskie jądra, ale także bardzo dobrze wpływa na ich pracę. Jest to jedne z najpopularniejszych, naturalnych afrodyzjaków sprzyjających potencji.

Dodatkowo, awokado to prawdziwa witaminowa bomba, w której znajdziemy witaminy z grup: A, B, C oraz E, luteinę oraz zeaksantynę. Dodatkowo, w awokado znajdują się duże ilości potasu oraz likopenu, który należy do grupy zdrowych tłuszczy. Jest również wspaniałą alternatywą dla osób, które chcą zbudować masę, ponieważ mają problemy z niewystarczającą wagą. Awokado jest jednym z najbardziej kalorycznych owoców na świecie.

Co więcej, owoc awokado jest bardzo bogaty w tłuszcz i w porównaniu z innymi owocami, można go nazwać rekordzistą. Tyle, ze jest to wspomniany likopen, który pozwala obniżyć wysoki poziom cholesterolu, a także ma spore właściwości lecznice, np. dla osób chorujących na miażdżycę. O właściwościach odpowiednich dla męskiego organizmu nie musimy za dużo wspominać, ponieważ większości osób w Polsce, awokado kojarzy się właśnie z afrodyzjakiem.

Dodatkowe atuty? Zwiększa odporność organizmu, przypisuje mu się właściwości antynowotworowe, pomaga w leczeniu białaczki. Awokado pozytywnie wpływa także na skórę, włosy i paznokcie będąc naturalnym „eliksirem młodości”. Choć owoc ten nie należy do najtańszych, zdecydowanie powinien znaleźć się w diecie większości osób. Pisaliśmy o jego kaloryczności, ale co ciekawe, awokado wcale nie musi być przeszkodą w diecie odchudzającej, ponieważ odpowiednio stosowane dostarcza wszystkich niezbędnych składników do organizmu, a także, może ograniczać apetyt. Bez wątpienia to magiczny owoc, w którym znajduje się życie.

Dodaj komentarz