Związki na odległość – warto?

Związki na odległość coraz częściej odchodzą do lamusa. Niegdyś rzecz normalna, dziś coraz bardziej trudna do przełknięcia. Szczególnie w 2020 roku, kiedy coraz mniej rzeczy staje się pewnych. Jak sobie radzić ze związkiem na odległość i czy warto się angażować. Odpowiadamy!

Kiedyś związek na odległość nie stanowił dla większości z nas problemu. Rzecz oczywista, która wymuszała na nas potrzebę oczekiwania na osobę, na której tak bardzo nam zależało.

Studia, praca czy też nawet wojsko często były elementami, które rozdzielały zakochane w sobie pary. Pomimo wszystko jakoś dało się egzystować w trudnej codzienności bez siebie. Czy jednak dziś jest to możliwe?

Związek na odległość jest trudny

To prawda i na to trzeba przygotować się od samego początku. Związek z kimś, kto mieszka blisko nas to w pewien sposób przywilej a także droga na łatwiznę. Często nie doceniamy, jak wiele zyskujemy mając siebie obok na co dzień. Związek na odległość wymaga dużej cierpliwości a także spotyka się z wieloma pokusami, szczególnie gdy prowadzimy towarzyski tryb życia i często pojawiamy się na mieście w towarzystwie znajomych.

Nie oznacza to jednak, że związek na odległość nie jest możliwy do przetrwania. Jest to jednak forma związku, która sprawdza się wśród odpowiedzialnych i mądrych osób, które dostrzegają celowość takiego związku i są skłonne do poświęceń.

Jeśli na kimś nam zależy, po prostu przeczekamy trudny moment, ponieważ związki na odległość są często z jakiegoś powodu i docelowo mają zmienić się często we wspólne mieszkanie.

Czy warto wchodzić w związki na odległość?

Jest to z pewnością trudne pytanie, na które trzeba odpowiedzieć sobie indywidualnie. Jak zwykle w takich sytuacjach, warto skorzystać z kartki i metody plusów i minusów, określając czy widzimy w takim związku więcej plusów, czy też minusów. Nasz wynik powinien rzucić nam lepsze światło na to, czy związek na odległość jest nam pisany.

Na końcu chodzi jednak o osobę i to uczucie. Jeśli uczucie jest prawdziwe i szczere, zapewne sami zgodzimy się na związek na odległość. Problem polega w tym, że z czasem nie będzie łatwiej a trudniej, czego musimy mieć świadomość.

Związek na odległość to właściwie taki test naszej osobowości a także odpowiedzialności w sferze uczuciowej.

Dodaj komentarz