Wielki powrót dżinsu

Moda na dżins

Nie ma prawdopodobnie materiału bardziej modnego, lubianego, jednocześnie klasycznego, sportowego, a nawet awangardowego – jak dżins, jeans, denim. Jakkolwiek by go nie nazwać – jest ulubionym wyborem wielu osób – w różnym wieku. Można powiedzieć bez większej przesady, że większość z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez ubrań uszytych właśnie z dżinsu.

W pierwszej kolejności – mówiąc o tym materiale – myślimy głównie o spodniach, zarówno w wydaniu męskim, damskim, jak i dziecięcym. Większość z nas ma takie właśnie spodnie w swojej garderobie. Dżinsy cieszą się od kilkudziesięciu lat niesłabnącą popularnością, nie tylko dzięki temu, że są bardzo wygodne, ale również trwałe i uniwersalne – stają się bazą dla wielu stylizacji, zarówno casualowych, jak i tych w nieco bardziej popołudniowym wydaniu.

Ze sportową koszulą, T-shirtem czy koszulką polo – tworzą zestaw codzienny, który zyskał uznanie panów w różnym wieku, dziś – nawet seniorów. Dżinsy plus klasyczna koszula, ewentualnie golf i marynarka w sportowym stylu – są natomiast doskonałym i zawsze sprawdzającym się wyborem na popołudniowe spotkania, zarówno zawodowe, jak i prywatne.

W tym roku daje się jednak zauważyć nie tylko „oczywiste” i powszechnie używane spodnie typu dżins, ale również charakterystyczne dżinsowe kurtki.

Wiosna na dżinsowo

Wiosna 2022 różni się pod względem „modowym” od kilku poprzednich sezonów. Co prawda wielu mężczyzn nie rezygnowało nigdy z ulubionych kurtek dżinsowych, utrzymanych w bardziej lub mniej klasycznym stylu, jednak nie były one tak zauważalne jak w ostatnich tygodniach.

Czas więc przyjrzeć się swoim szafom i komodom – być może popularne dżinsowe katany czekają w nich od kilku lat na lepsze dni, które właśnie nastąpiły. Sportowy fason kurtek dżinsowych nie zmienia się niemal w ogóle, zatem nawet te, które mamy od kilkunastu lat, będą nam z powodzeniem służyć i dziś.

Jeśli aktualnie nie posiadamy takich kurtek, warto się w nie zaopatrzyć – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych mamy obecnie bardzo duży wybór dżinsowych katan. Są oferowane w wersji klasycznej – a więc w kolorze typowym dla denimu – granatowym, ciemnoniebieskim i jasnoniebieskim, ale bez trudu znajdziemy również kurtki dżinsowe czarne czy popielate.

Uwadze zwolenników stylu nieco bardziej indywidualnego i awangardowego z pewnością nie umkną modele o bardziej urozmaiconym fasonie, kolorystyce i z dodatkami, takimi jak zamki, dżety i naszywki.

Jeśli marzy Ci się tego typu jeansowa kurtka lub modne jeansy koniecznie wybierz się na zakupy. Sklepy z odzieżą męską znajdziesz na PayPo.pl. Skorzystaj z tej formy płatności, a za zakupy zapłacisz dopiero po 30 dniach.