Okulary przeciwsłoneczne – dopasuj je nie tylko do swojego stylu, ale także potrzeb oczu

Powoli zbliża się okres letni, a za oknami coraz więcej słońca. To oznacza również sezon na okulary przeciwsłoneczne. Wiele osób skupia się na najnowszych trendach i kupuje kolejną parę w sklepie odzieżowym czy na pobliskim bazarze. Cena takich produktów jest zwykle zachęcająca, więc salony optyczne z droższymi modelami często są pomijane przez osoby szukające modnych dodatków. To jednak duży błąd, który może negatywnie wpłynąć na zdrowie oczu. Dlatego w tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci w zakupie nie tylko stylowych, ale także odpowiednio dobranych do Twojego narządu wzroku okularów.

Dlaczego miejsce, w którym kupujesz okulary przeciwsłoneczne, ma znaczenie?

Dla wielu osób okulary to jedynie dodatek do stroju czy element wizerunku (jeśli chcesz wiedzieć, jakie okulary będą najbardziej pasowały do Twojej twarzy, wejdź na https://www.wokularach.pl/blog/jak-okulary-zmieniaja-twarz). Jednak oczywiście zostały one stworzone, by chronić oczy przed zbyt intensywnym światłem. Przyciemniane szkła to nie wszystko –  aby w pełni chronić oko przed degeneracyjnym wpływem promieniowania ultrafioletowego, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich filtrów UV. Nadmierna ekspozycja aparatu wzroku na promieniowanie słoneczne może doprowadzić do nasilenia i powstania wielu schorzeń, takich jak zapalenie spojówek, skrzydlik, tłuszczyk, zespół suchego oka czy uszkodzenie plamki żółtej. Brak odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej zwiększa także ryzyko wystąpienia nowotworów struktur narządu wzroku. Dlatego zastosowanie odpowiednich szkieł okularowych jest tak ważne. Niestety ciemne okulary niewiadomego pochodzenia nie są wyposażone w filtry lub ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne o modnych, prostokątnych oprawkach, znajdziesz na stronie jednego z największych polskich salonów optycznych: https://www.wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne-prostokatne.

Jak okulary bez filtra UV działają na narząd wzroku?

Chociaż zakładając okulary przeciwsłoneczne z niewiadomego źródła, wydaje Ci się, że ograniczasz ilość promieniowania docierającego do Twoich oczu, to w rzeczywistości sytuacja jest zupełnie odwrotna. Przyciemniane szkła powodują rozszerzanie się źrenic. Jednak taki plastik w żaden sposób nie zatrzymuje niewidocznego gołym okiem promieniowania ultrafioletowego. Przez to do narządu wzroku dociera więcej szkodliwych promieni UV, niż gdyby Twoje oczy nie były przysłonięte niczym. Dlatego, jeśli masz na względzie zdrowie swoich oczu i chcesz się cieszyć dobrym wzrokiem, niezależnie od tego, czy kupujesz okulary męskie przeciwsłoneczne, ciemne okulary damskie czy dziecięce, nie pozwól, by niska cena produktu była decydującym czynnikiem. To tylko pozorna oszczędność, gdyż takie niskiej jakości produkty łatwo się psują, a szkła okularowe szybko się zarysowują i są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne będą się lepiej prezentowały, a solidne wykonanie sprawi, że zostaną z Tobą na co najmniej kilka sezonów.

Gdzie kupować okulary słoneczne dobrej jakości?

Duży wybór okularów przeciwsłonecznych wyposażonych w filtry UV, a także inne przydatne powłoki uszlachetniające, znajdziesz w salonach optycznych w Internecie. Takie miejsca są gwarancją tego, że okulary mają odpowiednią jakość oraz atesty. Nie musisz zastanawiać się nad tym, czy produkt będzie bezpieczny dla Twoich oczu, ponieważ specjaliści dokonują selekcji towaru za Ciebie. Wszystko, na czym musisz się skupić to dobór modelu dopasowanego do Twojego stylu, kształtu twarzy oraz potrzeb. Możesz zdecydować się na eleganckie ciemne okulary na co dzień, kolorowe oprawki na wakacje, modele sportowe, które będą chroniły Twoje oczy podczas aktywności lub przeciwsłoneczne okulary korekcyjne. Warto również wiedzieć, że nawet kupując modele sprawdzonych firm, możesz zaoszczędzić. Pamiętaj jedynie, aby wybrać popularny i cieszący się renomą sklep, taki jak wOkularach.pl. Ogromny wybór marek i modeli i około 30% niższe ceny niż w salonach stacjonarnych – brzmi zachęcająco? W ofercie jest też możliwość przymierzenia okularów online za pomocą wirtualnego lustra lub opcję zamówienia kilku par prosto do domu, by wybrać najbardziej pasujący do Ciebie model.