Ogloszenia 24 – gdzie sprzedajemy i kupujemy w 2019?

W Internecie ogloszenia 24 to duży zakres możliwości handlu, który oferuje nam możliwość zakupu produktów często po bardzo atrakcyjnych cenach. W dobie szerokiego wyboru warto wiedzieć, gdzie możemy dziś sprzedawać za darmo i kupować w jeszcze lepszych cenach.

Allegro i OLX to oczywiście mijesca już kultowe, które są obowiązkowym miejscem do naszych poszukiwań. Czy jednak nie ma na rynku rodzimym lepszych alternatyw którym warto zwrócić uwagę? Postanowiłem to sprawdzić i przeszukać frazy typu ogloszenia 24 w celu znalazienia czegoś, co wydaje mi się ciekawe. Finalnie nie zawiodłem się.

W Polskiej sieci istnieje kilka serwisów ogłoszeniowych, które pomimo małej rozpoznawalności w sieci, żyją swoim życiem i oferują nam bardzo wygodną metodę kupna, jak i darmową funkcję sprzedaży (uważam że w dobie dzisiejszej konkurencji płacenie za wystawianie przedmiotów na ogłoszenia to kompletna pomyłka). Jeśli więc nie chcemy tracić na wystawianych przez siebie przedmiotach które często i tak nie są dużo warte, powinniśmy zastanowić się nad zmianą miejsca sprzedaży.

Lokalne rynki ogłoszeń – który wpadł mi w oko?

Przeszukując inspirujących miejsc w internecie natknąłem się oczywiście na miasta, które mają bardzo fajne rynki lokalne i szczerze powiedziawszy właśnie tutaj można wystawiać za darmo i często o wiele skuteczniej swoje przedmioty. W aktualnym momencie najbardziej rozbudowany rynek to bez wątpienia Warszawa i Trójmiasto, albowiem te portale ogłoszeń są najbardziej rozwinięte i cieszą się dużym a właściwie największym zainteresowaniem.

Oferowane tam ogloszenia 24 to bardzo wygodna metoda zakupu, ponieważ kontaktujemy się drogą telefoniczną i tak jak w wypadku OLX mamy możliwość odbioru osobistego lub wysyłki, jeśli właściciel przedmiotu na taką formę się zgadza.

Z portali który zwrócił moją uwagę na rynku lokalnym były darmowe ogłoszenia zabrze, które najzwyczajniej w świecie są bardzo intuicyjne, wygodne i przyjemne w obsłudze. Tutaj również plus dla społeczności, która prężnie działa w okręgu swojego miasta i woli handlować między sobą.

Czy portale z ogłoszeniami poza OLX i Allegro mają jeszcze sens?

Temat rzeka i właściwie można tutaj wymieniać się argumentami w dwie strony. Jedni podniosą argument bezpieczeństwa, natomiast inni będą mówić o wygodzie i szybkości transakcji w momencie, kiedy umawiamy się na odbiór osobisty danego przedmiotu.

Z mojego doświadczenia w handlu mogę jednak podzielić się bardzo prostym spostrzeżeniem. Wystawiając własne rzeczy prywatne i używane o wiele łatwiej jest sprzedać coś na rynku lokalnym, bądź przy pomocy serwisów czy portali z ogłoszeniami. Nie wiem jak to działa, lecz osoby poszukujące przedmiotów najtaniej, posiłkują się właśnie pomocą takich portali.

Miałem okazję nie raz wyprzedawać swoją szafę i przyznaje szczerze, że wiele ofert z używanymi ubraniami wisi na Allegro miesiącami, co powoduje że widzimy po kilku miesiącach te same oferty.

Jeśli chcecie bardziej dokładnego przykładu – proszę bardzo.

Swojego czasu wystawiłem 10 koszul równolegle na Allegro i na OLX. Udało mi się sprzedać ich około 4, z czego wszystkie 4 były sprzedane przez OLX, natomiast na Allegro miałem kilka pytań i nawet jakąś tam delkarację kupna, jednakże nikt nie dokonał finalnie wpłaty 😉

Jaki wniosek? Allegro to dobre miejsce do sprzedaży rzeczy nowych, natomiast portal ogłoszeń to najlepsza propozycja dla osób, które mają rzeczy używane i chcą robić wyprzedaż swojej szafy, albo wykonać inernetowy wzór wyprzedaży garażowej tego, czego chcemy się pozbyć.

Jeśli zalegają Wam rzeczy typu ubrania, czy też inne przedmioty takie jak filmy, gazety czy muzyka to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wybór miejsca takiego jak ogloszenia 24 i darmowa sprzedaż. Jeśli nie sprzedamy czegoś, to dalej nie płacimy żadnych kosztów a naszym zadaniem jest jedynie odnowienie oferty co jakiś czas, co trwa dosłownie kilka sekund.

Ogloszenia 24 to byt ponadczasowy

Na koniec muszę przyznać że cieszę się, że takie portale dalej są z nami. Jest w nich coś magicznego, albowiem nie musimy być wielkimi kolekcjonerami, aby znaleźć tam coś dla siebie. Portale ogłoszeniowe mi pozwoliły znaleźć przykładowo czasopisma wydawane w Polsce, które już nie istnieją i właściwie byt o nich zapomniał, lecz komuś tam kurzyły się i zostały wrzucone w ogłoszenia, natomiast ja po zakupie mogłem napawać się tym, co w dzieciństwie było dla mnie wyjątkowe 🙂

Miłego poniedziałku!
M.

Dodaj komentarz