Californication Online – jak powróciłem do najlepszego męskiego serialu?

Serial „Californication” przewija się niejednokrotnie przez mojego bloga i zapewne niekótrzy z Was doskonale wiedzą, dlaczego tak się dzieje. Przygody Hanka stały się dla mnie motorem napędowym do stworzenia tego bloga i zainspirowały mnie do jako takiego blogowania (ciągle jak Hank obiecuję Wam, że wpisy będą pojawiać się systematycznie).

Z racji odczuwalnej w moim mieście wiosny postanowiłem jednak odświeżyć sobie serial Californication Online, skutkiem czego jestem dziś na drugim sezonie tego serialu…

Co znajdę w serialu „Californication” dla siebie?

Idąc tokiem rozumowania, że każdy z nas szuka czegoś innego w życiu i każdemu z nas podobają się inne kobiety, mogę stwierdzić że w serialu Californication każdy znajdzie coś dla siebie. Jest w nim masa kobiet, które przewijają się przez każdy odcinek serialu, jednak czy na kobietach został zbudowany fenomen „Californication”? Zdecydowanie nie.

Historia Californication pokazuje piękne Las Vegas latem, które żyje życiem i pokazuje nam Hollywood od zaplecza. Tutaj ludzie również borykają się z problemami, choć w dużym stopniu są to problemy niezwykle błache i łatwe do obejścia. Czy jednak zawsze?

LA to zlepek ludzi osiągający sukces w rzeczy samej, lecz także miejsce dla osób, które chcą osiągnąć ten sukces nie mając koneksji, pieniędzy ani wielkich zdolności. Do tego samo miasto pokazuje, jak wielkie ma wymagania wobec osób, które chcą tam mieszkać. Showbiznes miesza się z wielkim przepychem modowym, różnymi fanaberiami ludzi i charakterami indywidualistów, którzy osiągają swój sukces w Hollywood.

Co z postacią Hanka?

Bardzo dobre pytanie, ponieważ właściwie na nim powinienem się skupić, choć otoczka serialu i jego nieodzwony klimat też będzie czymś, za czym zaczniecie tęsknić z czasem.

Hank Moody to niespełniony pisarz, który po wydaniu świetnej powieści popadł bardzo duże problemy osobiste.

Osoba wielbiona publicznie jednocześnie nienawidzona w kręgu najbliższym, ze względu na swoje zachowania i poglądy wygłaszane wśród ludzi.

Hank Moody to bez wątpienia postać, która lubi czuć się wolna i która lubi decydować o swoim losie. Niestety jego charakter sprawia że często Hank zostaje sam, albowiem kobieta jego życia chce stabilizacji.

Hank niejednokrotnie w serialu próbuje stabilizować się, lecz przez jego powieść ciągną się za nim demony przeszłości, które nie pozwalają mu osiąść na stałe przy swojej rodzinie.

Uwierzcie mi, mógłbym napisać jeszcze większe wypracowanie na temat tego serialu, lecz niech to pozostanie Waszym wabikiem do sprawdzenia mojej propozycji.

Powrót do Californication Online

Powrót do serialu który ogladam już trzeci raz zawdzięczam dzięki Netflixowi, do którego finalnie się przekonałem. Postanowiłem sprawić sobie pierwszy miesiąc za darmo i znalazłem tam swoje perełki z poprzednich lat, kiedy faktycznie sam byłem bardziej płodny jeśli chodzi o przelewanie swoich myśli na papier.

Dziś kolejny raz Hank daje mi natchnienie, ponieważ po głupich lajkach na Facebooku widzę, że ktoś wybiera tego bloga, aby móc go czytać.

Jeśli są osoby myślące jak ja, zdecydowanie sprawdzą ten serial i jest duża szansa, że nawet sposoba się on postronnym osobom, które do tej pory nie znały świetnej produkcji Showtime.

Mi pozostaje się zadłużyć w kolejnych odcinakch w najbliższy weekend, do którego odliczam czas!

Miłego wtorku,
M.

Dodaj komentarz