Najlepszy portfel męski skórzany – jaki wybrać?

Dobrze dobrany męski portfel jest niczym idealnie dopasowany garnitur: elegancki, ponadczasowy i zakupiony na lata. Do wyboru warto więc podejść poważnie, by potem długo cieszyć się doskonałym zakupem. Na jaki portfel męski skórzany postawić, aby z dumą sięgnąć po niego do kieszeni zarówno na randce, jak i podczas lunchu w pracy? Jakie parametry warto wziąć pod uwagę? Jeśli szukasz kompletnego przewodnika, jak dobrać portfel dla siebie lub na świąteczny prezent, jesteś we właściwym miejscu.

Większy czy mniejszy…?

Na wstępie zastanów się, jakiego rozmiaru portfela naprawdę potrzebujesz. Mały model ma tę zaletę, że jest kompaktowy i bez problemu zmieści się w kieszeni spodni czy kurtki. Jednak nie włożysz do niego dużej ilości kart i monet. Jeśli wybierzesz duży portfel, najpewniej będziesz musiał z kolei nosić go w aktówce czy plecaku.

Co do zasady, wybór mężczyzn najczęściej pada na mniejszy model, podczas gdy kobiety wolą większe akcesoria.

W ramach ćwiczenia możesz wyjąć wszystkie przedmioty ze swojego starego portfela i ułożyć je obok siebie. Następnie dokonaj krytycznej selekcji: czy na pewno potrzebujesz rachunku za buty kupione kilka lat temu lub kart lojalnościowych do sklepów, do których rzadko zaglądasz? Pozbądź się nieprzydatnych rzeczy i zdecyduj, jaki rozmiar będzie dla Ciebie optymalny.

Czy da się kupić portfel, który mieści się w kieszeni, a jednocześnie posiada przegródki na banknoty, karty i bilon? W OCHNIK znajdziesz modele będące idealnym kompromisem pomiędzy małym a dużym portfelem.

Czarny skórzany portfel męski – OCHNIK PORMS-0407A-99 (Z23)

Jakość na pierwszym miejscu

Mężczyźni często nie mają aż tak wielu akcesoriów – dlatego zależy im, aby to, co przy sobie noszą, prezentowało się nienagannie. Ogromne znaczenie ma materiał, z którego został wykonany produkt. A czy jakiekolwiek tworzywo potrafi przebić skórę, która wraz z upływem czasu wygląda tylko lepiej?

Portfel męski skórzany to zawsze dobry wybór, zarówno dla siebie, jak i na prezent. Naturalna skóra jest wyjątkowo trwała i odporna na działanie zewnętrznych czynników, a do tego pięknie się starzeje.

Oprócz samego materiału liczy się też jakość wykonania portfela. Przed zakupem dokładnie przyjrzyj się szwom – powinny być równe i nienaruszone. Nie pozwól również, aby żywotność portfela skróciły wątpliwej jakości okucia czy suwak. Najlepiej, aby dodatkowe elementy były wykonane z metalu, bo plastik może pękać.

Dobry, czyli funkcjonalny

Jakość to nie jedyny parametr, który powinieneś wziąć pod uwagę. Równie ważna jest funkcjonalność. Nawet jeśli wybierzesz portfel o dużych gabarytach, nie oznacza to, że na pewno będzie on praktyczny. Na przykład niektóre portfele nie mają zamykanej kieszonki na bilon ani wystarczającej liczby przegródek na karty – ponownie wszystko zależy więc od Twoich potrzeb.

Przestrzeń do przechowywania to jedno, ale liczy się też np. sposób zamykania. Niektórzy panowie preferują modele na zatrzask, podczas gdy innym zdecydowanie wygodniej korzysta się z portfela bez zapięcia.

Czarny skórzany portfel męski z przeszyciem – OCHNIK PORMS-0022-99 (Z23)

Fokus na kolor

Ważnym kryterium wyboru może być też dla Ciebie kolor portfela. W końcu moda to doskonały sposób, by wyrazić siebie!

W sklepach królują modele w klasycznych odcieniach, czyli czerni, brązie czy granacie. Jednak wcale nie musisz ograniczać się wyłącznie do neutralnych kolorów i jednobarwnych akcesoriów. Masz ochotę na wyrazisty akcent? Portfel z łączonych kolorów wniesie powiew świeżości do Twojej garderoby.

Portfel męski w trzech kolorach – OCHNIK PORMS-0505-15 (Z22)

Portfel dla minimalisty

Na co dzień właściwie nie nosisz przy sobie gotówki, ale przydałoby Ci się coś niewielkiego na karty? Skórzane etui to świetna alternatywa dla portfela. Zmieścisz w nim karty płatnicze i lojalnościowe, ale też dokumenty.

Na szczególną uwagę zasługują modele z centralną kieszenią na banknoty, które pozwalają na wszelki wypadek zabrać ze sobą trochę gotówki.

Czarny skórzany portfel męski – OCHNIK PORMS-0100-99 (W23)

​​Dodatkowa blokada RFID

Technologia RFID to jedyna dostępna ochrona przed działaniem urządzeń, którymi posługują się skimmerzy. Jak to działa? Między zewnętrznym skórzanym pokryciem a podszewką portfela znajduje się ultralekka membrana, które blokuje fale radiowe i uniemożliwia kradzież środków z kart.

Koniecznie zainwestuj w portfel blokadą RFID, zwłaszcza jeśli dużo podróżujesz lub poruszasz się komunikacją miejską. Produkt z takim zabezpieczeniem nie różni się wizualnie od klasycznego portfela, a pomaga chronić Twoje dane.

Czy teraz wybór odpowiedniego portfela wydaje się prostszy? Pozostaje więc szepnąć słówko Mikołajowi, który model chciałbyś znaleźć pod choinką i być może nawet kupić drugi, taki sam, dla wyjątkowej osoby. W końcu skórzany portfel męski to zawsze idealny pomysł na prezent!