Na przeciw rutynie, czyli moda uliczna atakuje

Każdy szuka sposoby na siebie. Na to, aby móc określić chociażby własne poczucie wartości. Poniekąd pomocne w tym temacie są ubrania, jakie nosi się na co dzień.

To fakt, że w pracy ma się często do czynienia ze sztywnym dress code. Jednak później można nosić to, co się podoba. Wiele osób chce wyjść na przeciw sztywnej rutynie, stawiając na pełen luz. To właśnie dla takich osób stworzona została moda streetwear, która na polskich ulicach rozgościła się na dobre.

Luźne stylizacje modowe

Warto jednak z góry określić, że słowo „luźnie” nie oznacza w tym kontekście niechlujstwa, czy też niedbałości. Wbrew pozorom streetwear to starannie dobrane elementy, które pokazują, że można powiedzieć „nie” sztywnym regułom, które niekiedy świat wewnętrzny próbuje narzucić innym. Niektórzy stawiają na modę uliczną jako na coś, co pozwala im wyrazić swoje życiowe przekonania. Duża część społeczeństwa cieszy się jednak z wygody i wysokiego komfortu noszenia, które takie ubrania zapewniają. Sprawdzają się one w różnych miejscach. Począwszy od porannej wizyty w sklepie, przez wizytę na siłowni, po spotkanie z przyjaciółmi w parku. Warto nadmienić, że jest to luźny trend, który pozwala również na łączenie stylów, w tym chociażby glamour. Styl streetwear bardzo często można poznać po uwielbianych w Polsce (właściwie to na całym globie) butach w typie sneakers, charakteryzujących się określoną budową podeszwy.

Bluzy i koszulki w typie mody ulicznej

To chyba dwa kolejne, najbardziej charakterystyczne elementy, które identyfikują z jakim stylem ma się do czynienia. Moda uliczna to luźne bluzy (często w typie oversize) z kapturem lub bez, wciągane przez głowę lub zapinane na zamek, utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej lub też nie. Wiele z nich posiada zabawne grafiki, które niekiedy nawiązują do obecnej sytuacji np. gospodarczej, politycznej, pory roku. Bluzy są niekiedy traktowane jako okrycie wierzchnie, zastępując kurtki (jeżeli tylko pogoda tu umożliwia).

Ostatnio bardzo modne stały się również koszulki oversize o lekko przedłużonym kroju. Takie oraz te dopasowane rozmiarem wykonane są najczęściej z bawełny, która nie tylko jest materiałem przyjemnym w dotyku, ale również naturalnym, nie wywołującym żadnych reakcji alergicznych. Często ma się do czynienia z gładkimi t-shirtami, jakie stanowią dobre uzupełnienie wielu stylizacji. Zarówno, jeżeli chodzi o spodnie, jak również kobiece spódniczki, czy też sukienki na ramiączkach. Aczkolwiek, nie brakuje też streetwearowych koszulek, mających oryginalne, często nawet prowokujące napisy.

Moda uliczna w Polsce

Ma się całkiem dobrze i nic nie wskazuje na to, że niedługo ma się to zmienić. Nie ma w tym oczywiście nic złego. Tym bardziej że wybór poszczególnych elementów garderoby jest ogromny. Przykładem mogą być chociażby spodnie, których duży wybór jest na clobber.pl. Wiele osób błędnie sądzi, że pod uwagę bierze się tylko popularne dresy. To fakt, że jest to dobra propozycja. Nie można jednak zapominać o takich propozycjach, jak dżinsy, joggery, legginsy. Tak, uwielbiane jeansy również mogą wchodzić w skład takich modnych stylizacji, stanowiąc podstawę dla stworzenia opcji boyfriend. Nazwa kojarzyć się może z mężczyznami, ale można być pewnym tego, że również „płeć piękna” będzie w ten sposób prezentować się niezwykle ciekawie. W szczególności, jeżeli panie będą chciały postawić na rurki, które są w stanie podkreślić kobiece kształty. Nie można również zapomnieć o tym, że moda uliczna to nie tylko ubrania, ale również różnego rodzaju dodatki do nich.