Na co zwrócić uwagę wybierając cybuch do shishy?

Elementów do fajki wodnej poszukują zarówno początkujący, jak i doświadczeni miłośnicy shishy. Wymienna część może być potrzebna podczas kompletowania podstawowego zestawu lub w sytuacji, w której stary element ulegnie zniszczeniu. Wielu fanów fajek wodnych decyduje się też na nowe elementy, które pozwalają lepiej dostosować posiadaną shishę do swoich potrzeb. Jednym z najważniejszych przedmiotów jest tutaj cybuch. O czym należy pamiętać, aby wybrać odpowiedni model?

Czym różnią się rodzaje cybuchów?

Omawiany element shishy to umieszczany na jej szczycie segment z dziurkami, który napełnia się tytoniem lub specjalnymi kamyczkami. W wielu modelach przykrywa się go kawałkiem folii, na której położony zostaje węgielek. Cybuchy różnią się od siebie przede wszystkim kształtem, materiałem wykonania i rozmieszczeniem otworów. Akcesoria te dzieli się na kilka typów, które są zwykle dostosowane do tego, co umieszcza się w cybuchu. Najpopularniejsze rodzaje to Phunnel, Masta i Vortex. Czym się różnią?

Za standardowe rozwiązanie uznaje się często modele typu Masta. Posiadają one kształt zbliżony do kielicha i mogą być zaopatrzone w 4, 5 lub 6 otworów. Cybuchy z tej kategorii są szczególnie cenione przez bardziej doświadczonych użytkowników fajek wodnych. Dobrze sprawdzają się w przypadku tworzenia własnych mieszanek. Początkującym poleca się modele typu Phunnel. Ich cechą charakterystyczną jest jeden otwór na środku. Są lubiane przez osoby wykorzystujące do palenia kamyczki. Akcesoria typu Vortex posiadają z kolei zabezpieczenia chroniące przed szybkim ściekaniem melasy.

Z jakiego materiału powinien być dobry cybuch?

Oprócz kształtu ważny jest też materiał, z którego cybuch został wykonany. Modele ceramiczne są najbardziej popularne i spełniają zapotrzebowanie większości osób. W ich przypadku należy jednak uważać na to, aby nie uległy upadkom ani uderzeniom. Do ciekawych rozwiązań można zaliczyć też atrakcyjne wizualnie akcesoria ze szkła oraz praktyczne modele z trwałych tworzyw syntetycznych. Niektóre osoby decydują się na części drewniane lub bambusowe, które nadają parze wodnej specyficznego posmaku. Opcją, która nie będzie wpływała na aromat okaże się z kolei glinka.

Do najtrwalszych zalicza się cybuch kamienny. Jest wygodny w użyciu i odporny na pęknięcia. Aby cieszyć się komfortem palenia fajki wodnej, warto dostosować posiadany zestaw do indywidualnego zapotrzebowania. Odpowiednio dobrane elementy wymienne wpłyną na wygodę użytkowania oraz atrakcyjny wygląd shishy.