Jak stworzyć trwałą relację i uniknąć rozpadu związku?

Jeśli zastanawiasz się jak stworzyć trwałą relację z drugą osobą, jak uniknąć rozpadu związku i na co zwrócić uwagę poznając nowych ludzi, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się w nim wszystkiego o randkowaniu w celu poznania partnera do związku.

Jeśli zastanawiasz się jak stworzyć trwałą relację z drugą osobą, jak uniknąć rozpadu związku i na co zwrócić uwagę poznając nowych ludzi, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się w nim wszystkiego o randkowaniu w celu poznania partnera do związku. 

Poszukiwania miłości nie są proste i mogą trochę potrwać, na co trzeba się przygotować. Musimy wiedzieć jak wybierać wśród setek profili na portalach społecznościowych, a także na co zwracać uwagę, aby uniknąć toksycznych osób. Kiedy od dłuższego czasu jesteśmy samotni, możemy ignorować red flagi, czyli sygnały, które świadczą o tym, że powinniśmy jak najszybciej zakończyć znajomość z daną osobą. Przez to możemy wdać się w relację z niewłaściwym partnerem, co negatywnie wpłynie na nasze życie. Wybierając do związku dojrzałą i gotową do tworzenia relacji osobę mamy pewność, że uda nam się stworzyć coś trwalszego i dłuższego.

Jak stworzyć trwałą relację i uniknąć rozpadu związku?

Pierwszą rzeczą, którą musimy opanować jest umiejętne szukanie potencjalnych kandydatów do związku. Pozwoli nam to oszczędzić czas, który moglibyśmy zmarnować na randki z góry skazane na niepowodzenie. Jeśli korzystamy z aplikacji randkowych, warto wybierać osoby, które tak jak my szukają kogoś do związku. Wiele osób korzystających z Tindera czy innych tego typu aplikacji szuka jedynie krótkiej i niezobowiązującej znajomości, najlepiej na jedną noc czy wspólnie spędzony weekend. Tinder to aplikacja popularna głównie wśród młodych ludzi, gdyż większość użytkowników stanowią osoby w wieku 16-25 lat. Niemniej jednak są tam również ludzie do około 40 lat. Inne aplikacje takie jak Badoo, Sympatia czy chociażby Facebook Dating są popularne wśród starszych, jak i tych szukających miłości, dlatego też lepiej skorzystać właśnie z nich.

Pamiętajmy, że korzystając z aplikacji randkowych nie możemy zapominać o życiu realnym. W końcu możemy przypadkiem wpaść na kogoś podczas spaceru, w czasie zakupów czy w pracy. Często podczas takiego spotkania może coś zaiskrzyć, co może być początkiem znajomości na długie lata. Zatem starajmy się zwracać uwagę na otoczenie, a z aplikacji korzystajmy siedząc w domu, co zwiększa nasze szanse na poznanie większej ilości potencjalnych kandydatów. Ważne jest również to, aby w ciągu kilku czy kilkunastu dni zorganizować spotkanie z osobą poznaną na jednym z portali randkowych. Każdy z nas w internecie może kreować się na zupełnie inną osobę, co często wykorzystywane jest w aplikacjach randkowych. Wiele osób zmyśla pewne rzeczy o sobie bądź upiększa zdjęcia, aby zaimponować innym. Jednak wszystko wychodzi na jaw podczas pierwszej randki.

Czerwone flagi randkowania, czyli z angielskiego red flags, to sygnały świadczące o niedojrzałości do związku, zaburzeniach psychicznych czy negatywnych cechach, które w zdrowej relacji nie powinny występować. Dostrzegając te negatywne sygnały możemy już na etapie pisania czy pierwszej randki odrzucić kandydatów, jeśli zauważymy, że nie nadają się oni do związku. Jedną z czerwonych flag jest osobowość narcystyczna, którą poznamy po tym, że dana osoba podczas spotkania będzie opowiadać wyłącznie o sobie, a my zejdziemy na drugi plan. Narcyz będzie wymagał od nas skupienia na nim swojej uwagi, komplementowania, jak i słuchania. Musimy pamiętać, że związek tworzą dwie osoby, a taki narcyz nie zwróci uwagi na nasze potrzeby. Innym sygnałem ostrzegawczym może być to, że osoba, z którą się umawiamy stale opowiada o swoim ostatnim związku. Może to świadczyć o tym, że ten ktoś jeszcze nie przepracował traumy, którą było rozstanie i nie jest gotowy do związku. Oczywiście to tylko niektóre przykłady, gdyż czerwone flagi to bardzo indywidualna sprawa. Dla jednych dziwne fetysze mogą stać się przeszkodą do stworzenia trwałej relacji z drugą osobą.

Kiedy poznamy tą jedyną osobę, musimy pamiętać o kilku zasadach tworzenia zdrowych relacji. Zaliczamy do nich asertywność, pewność siebie, poczucie własnej wartości, umiejętność spędzania czasu w pojedynkę, poczucie bezpieczeństwa, troska o partnera i uczucie, które nas łączy. Pamiętajmy, że nie musimy każdej wolnej chwili spędzać wspólnej, gdyż może to doprowadzić do wypalenia, co często ma miejsce zwłaszcza w przypadku młodych osób. Wspólne życie w związku to zarówno czas spędzamy razem, ale też chwile spędzane w samotności.

źródło: https://anonserek.pl/