Jak sobie radzić z koronawirusem?

Koronawirus i terapia to temat który z pewnością niektórym z Was jest znany. Niektórzy z nas rozpoczynali swoje terapie kiedy wirus rozwijał się w naszym kraju i na całym świecie. Dziś często jesteśmy odcięci od pomocy specjalistów, którzy mogą nam być potrzebni. Jak radzić sobie w momencie, kiedy potrzebujemy pomocy i rozmowy?

Psychoterapia jest mi tematem dość dobrze znanym. Sam przechodziłem ten etap i na całe szczęście miałem okazję przejść go od początku do końca. Tym bardziej nie wyobrażam sobie sytuacji w której musiałbym przerwać moje rozmowy z osobą, która wiedziała już o mnie dość dużo.

Dzisiejsza sytuacja jest skomplikowana i wielu osobom utrudnia ona funkcjonowanie, ponieważ w dobie dzisiejszych kryzysów często łapiemy doła lub myślimy o tym, jak będzie wyglądać sytuacja w przyszłości.

Głosy często uruchamiają się przed snem, kiedy my musimy realizować swój plan już w młodej godzinie kolejnego dnia. Jak to się kończy nie muszę z pewnością wszystkim opowiadać, ponieważ sami wiecie to doskonale.

Co mogę zrobić aby koronawirus nie wpływał na moje życie?

Nie jestem specjalistą, choć śmiało mogę powiedzieć iż w moim wypadku pomogło odstawienie serwisów informacyjnych i telewizji na czas izolacji.

Na początku dużo czytałem i oglądałem, aby być świadomym obywatelem a także osobą, która jest dobrze rozeznana w temacie i nie da się zaskoczyć w żaden sposób kwestiom dotyczącym naszej nowej codzienności.

Prędko jednak okazało się, że mam problem z informacjami w które mocno się wciągnąłem a które zaczęły wpływać na mnie w sposób negatywny, jeśli chodzi o samopoczucie psychiczne. W tym momencie postanowiłem zmienić swoją strategię i ograniczyć do minimum dopływ takich informacji.

Realizację swoich celów – nie ma na co czekać

Świat faktycznie zwolnił i nie da się tego nie odczuć. Szczególnie dla osoby, która już o 6 rano budziła się, aby o 6:40 pojawić się na sali treningowej.

Na początku bardzo mi tego brakowało, lecz w niedługim czasie zrozumiałem, iż jest to okazja do załatwienia kompletnie innych zadań, jakie nakreśliłem sobie już dawno temu.

Mam to szczęście, że w mojej branży roboty nie brakuje. Postanowiłem jednak układać sobie inteligentny plan na dzień, w którym realizuje pierw pracę, ćwiczenia siłowe, swoje hobby i plany biznesowe a następnie relaks i dbanie o relacje w domu. Zamykając to w jedną pigułkę nadal mam czas zapełniony do maksimum a przy okazji nie zastanawiam się nad tym, czy wirus jutro dopadnie także i mnie lub kogoś bliskiego.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skorzystaj z niej

Warto pomówić o pomocy, która jest dalej w zasięgu ręki. Jak wiadomo wszystkie gałęzie biznesu dostosowują się do dzisiejszych realiów i proponują swoje usługi w sposób zdalny. Nie jest to możliwe w każdym wypadku, lecz w tym na szczęście tak.

Jeśli czujesz przygnębienie lub po prostu potrzebujesz rozmowy a Twój osobisty doradca jest niedostępny, możesz sięgnąć po takie rozwiązania jak psychoterapeuta online. Jest to opcja dzięki której skorzystasz z pomocy wideo lub głosowej, jeśli Twój terapeuta ma przymusowe wakacje.

Na całe szczęście wiem, że psychoterapeuci często przechodzą na telefony i są do dyspozycji swoich podopiecznych, często na lepszych warunkach cenowych lub pro bono.

Dziś mamy duże możliwości technologiczne dlatego też warto jest z nich korzystać. Nawet jeśli korzystamy z pomocy nowej osoby, której nie znamy i której nie zobaczymy na żywo, warto jest się wygadać i posłuchać co ktoś ma nam do powiedzenia.

Wszakże rozmowa jest odpowiedzią na wszystkie nasze pytania.

Dodaj komentarz