Jak śledzić paczkę wysłaną InPostem?

Zamówienia internetowe są dla wielu z nas codziennością. Możemy kupować na portalach aukcyjnych, w sklepach online, a także od prywatnych osób, uiszczając kwotę przelewem bankowym. Bardzo chętnie wybieranym sposobem dostawy są Paczkomaty, ponieważ umożliwiają odbiór przesyłki w dowolnym czasie, nawet w niedziele i święta, a także o dowolnej porze dnia i nocy. Obsługiwane są one przez firmę InPost Śledzenie paczki wysłanej w ten sposób jest bardzo łatwe, a wszystkiego możemy dokonać w internecie oraz w telefonie.

Kontrolka przesyłki przez komputer

Pierwszym sposobem śledzenia przesyłek jest sprawdzanie swojego maila. Gdy zostanie ona nadana, a w zamówieniu będzie podany nasz numer telefonu i adres e-mail, otrzymamy powiadomienie o tym, że paczka jest w drodze. Gdy będzie już w Paczkomacie, przyjdzie do nas ponowne powiadomienie, tym razem zawierające kod odbioru. Jest to standardowa procedura, jeżeli chodzi o firmę InPost Śledzenie paczki możemy też wykonywać sami, jeżeli posiadamy już jej numer, który przyjdzie do nas na e-mail. Wchodzimy na stronę monitoringu przesyłek InPost, podajemy numer i otrzymujemy aktualne informacje o tym, gdzie paczka się znajduje. W ten sposób możemy przewidzieć kiedy do nas trafi, co zazwyczaj dzieje się już następnego dnia roboczego po wysłaniu. W razie problemów dowiemy się także, czy w Paczkomacie nie ma zbyt małej ilości miejsca, sprawdzimy też inne komunikaty od InPost Śledzeniem paczek wysyłanych w ten sposób zajmuje się system, który aktualizuje informacje w czasie rzeczywistym.

Śledzenie za pomocą smartfona

W przypadku InPostu możemy też wybrać inny rodzaj śledzenia paczki, zarówno paczkomatowej jak i kurierskiej. Wystarczy że zainstalujemy aplikację na smartfonie, która dostępna jest zarówno na Androida jak i iOS. Następnie parujemy ją z naszym numerem telefonu i to wszystko, czego wymaga od nas InPost Śledzenie paczki odbywa się na zasadzie automatycznych powiadomień, które otrzymujemy na smartfon. Równolegle przychodzą one także na adres mailowy, co pozwala na wygodne korzystanie z takiej formy kontroli drogi przesyłki, jaką chcemy w danym momencie wybrać. Aplikacja ponadto daje nam podgląd na kod odbioru w momencie, gdy paczka trafi już do urządzenia, umożliwia także otworzenie skrytki bez konieczności podchodzenia do ekranu maszyny. W okresie pandemii takie udogodnienie zostało wprowadzone przez InPost Śledzenie paczek jest więc możliwe na różne sposoby, dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporo czasu, a jednocześnie cały czas mamy podgląd na to, co dzieje się z naszą przesyłką.