Adaptogeny – zioła, które podnoszą testosteron i dodają energii

Adaptogeny nazywane inaczej ziołami adaptogennymi to nie magiczny lek na wszelkie dolegliwości, lecz stabilny fundament holistycznego podejścia do życia. Stosowane w odpowiedniej formie mogą wpływać wspierająco na naszą kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Dzięki ich zastosowaniu coraz więcej osób dostrzega, że w ten naturalny sposób można wzmocnić wytrzymałość swojego organizmu, odporność a także poprawić wydajność pracy i zdolności intelektualne. Przez mężczyzn często wybierane są również jako środek podnoszący libido i poziom testosteronu. Najpopularniejsze z nich to kordyceps chiński oraz szczodrak krokoszowaty. Na rynku dostępna jest również mieszanka pięciu adaptogenów o magicznej nazwie „Czarodziej”. Zapraszamy do lektury poniższego materiału, z którego dowiesz się jak działają adaptogeny, jak je stosować oraz czym jest „Czarodziej” i jak może Cię wesprzeć w codziennym życiu.

Adaptogen – co to takiego?

Adaptogen to substancja, która wykazuje właściwości immunomodulujące, działanie uspokajające (a więc obniżające aktywność centralnego układu nerwowego), właściwości wspierające funkcje poznawcze i funkcjonowanie mózgu a także dostarczające energii organizmowi przy wzmożonym obciążeniu wysiłkowym. Wiele osób wybiera je również ze względu na silne działanie antyoksydacyjne oraz wspierające libido.

Kordyceps chiński – właściwości i stosowanie

To grzyb będący pasożytem. Naturalnie występuje na Wyżynie Tybetańskiej. Z tego względu, że występuje dosyć rzadko, jest szczególnie ceniony a to za sprawą licznych właściwości prozdrowotnych. Pierwszą z nich jest umiejętność zwalczania wolnych rodników, działanie przeciwzapalne oraz pozytywnie wpływające na układ oddechowy.

Grzyby te zwalczają nie tylko skutki starzenia się i stresu, ale również zwiększają poziom energii, a w przypadku mężczyzn, również poziom testosteronu. Wpływają także stymulująco na popęd seksualny. Z tego względu często kordyceps chiński nazywany jest również „himalajską viagrą” wykorzystywaną w walce z impotencją.

Badania kliniczne potwierdzają jego pozytywny wpływ na układ krążenia, układ moczowy, w leczeniu chorób wątroby a także zaburzeń nerek. Jako naturalny stymulant doskonale sprawdzi się również w przypadku osób pracujących intensywnie umysłowo i fizycznie.

Szczodrak krokoszowaty – za co cenią go sportowcy

To roślina, która bogata jest w substancje z grupy ekdysonów oraz laktonów seskwiterpenowych i jest zaliczana do adaptogenów. Ekdysony najczęściej znajdują się korzeniach byliny i wykazują silne działanie neuroprotekcyjne. Dzięki temu szczodrak często wykorzystywany jest przez sportowców jako naturalny energetyk.

Poza pozytywnym „doładowaniem” poprawiającym wydolność fizyczną, szczodrak przyspiesza również gojenie ran a także wykazuje działanie anaboliczne i antyarytmiczne. Z racji tego, że stanowi również dobre źródło kwasu askorbinowego, garbników, karotenów, inuliny czy szczawianu wapnia doskonale pobudza czerwone krwinki do namnażania się a także wykazuje działanie ochronne w stosunku do komórek wątrobowych, pozwala na regulowanie prawidłowego poziomu cukru we krwi a także wspiera właściwy metabolizm.

W przypadku mężczyzn znajduje również swoje zastosowanie wspomagając zdolności seksualne.

Czarodziej – mieszanka pięciu adaptogenów – co powinieneś wiedzieć

Na rynku znajdziemy obecnie wiele produktów, które zawierają w swoim składzie adaptogeny. Warto jednak wybierać takie, które są wysoce skuteczne i wykazały pozytywne efekty u stosujących go osób, w tym m.in. zawodowych sportowców i mężczyzn z czołówki najbogatszych ludzi w Polsce wg Forbes.

Jednym z takich produktów, jest „Czarodziej” od Mothers Protect zawierający unikalne połączenie aż 5 adaptogenów: kordycepsu chińskiego, szczodraka krokoszowatego, różeńca górskiego, reishi oraz eleuterokoka kolczastego. Każdy z nich wspiera przystosowanie organizmu do ekstremalnych i stresujących warunków.

„Czarodziej” to produkt szczególnie ceniony w środowisku osób, prowadzących intensywny tryb życia. Należy jednak pamiętać, że jak w przypadku każdego produktu tego rodzaju, odczuwanie skutków działania produktu może być różne w zależności od prowadzonego stylu życia a także funkcji poznawczych organizmu. [Zobacz opinie o Czarodzieju] i sprawdź, jakie efekty przyniosły u Kuby w zakresie treningu siłowego.