Idealny garnitur weselny. Jak go znaleźć i dopasować do sylwetki?

Zaproszenie na wesele oznacza dla mężczyzny nie tylko rychłą perspektywę świetnej zabawy, ale także konieczność odpowiedniego przygotowania się na to wydarzenie także w zakresie wyboru stroju. Znalezieniu idealnego garnituru weselnego warto poświecić sporo uwagi i zaangażowania. Idealny strój powinien pasować zarówno do sylwetki, jak i stylu mężczyzny, który go założy. Wszystko po to, aby czuł się w nim i wyglądał świetnie. Oto kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią znalezienie idealnego męskiego stroju na wesele!

Idealny garnitur ślubny dla niskiego mężczyzny

Niełatwo znaleźć idealny garnitur weselny. Na szczęście w salonach dostępne są różne fasony garniturów. Kluczem do sukcesu jest znalezienie kroju, który będzie świetnie leżał oraz podkreślał atuty męskiej sylwetki. Szczupli, wysocy i dobrze zbudowani mężczyźni mają szerokie pole do popisu – praktycznie każdy fason garnituru będzie dobrze na nich leżał, pod warunkiem, że wprowadzone zostaną drobne poprawki krawieckie w zakresie długości nogawek spodni, dopasowania marynarki itp. Nieco więcej uwagi wyborowi garnituru powinni natomiast poświecić panowie, którzy chcą za jego pomocą nieco skorygować swoją sylwetkę.

Niscy mężczyźni, którzy chcą optycznie dodać sobie kilku centymetrów wzrostu, powinni zadbać o idealne dopasowanie rozmiaru garnituru do sylwetki – zbyt obszerna marynarka może optycznie dodawać im kilogramów i skracać sylwetkę. Warto ponadto stawiać na jednolite kolory garniturów – duże, widoczne wzory (za wyjątkiem pionowego prążka) mogą bowiem optycznie poszerzać i skracać sylwetkę. Sprzymierzeńcem niskiego mężczyzny będzie także cienki krawat, który wizualnie doda mu kilku centymetrów wzrostu. Kolejnym trikiem, który warto wykorzystać, jest dopasowanie koloru butów do spodni, dzięki czemu nogi będą wydawały się dłuższe.

Jaki garnitur weselny dla panów z brzuszkiem?

Zdecydowanie najwięcej problemów z wyborem idealnego garnituru weselnego mają panowie z brzuszkiem. W ich przypadku nietrudno bowiem o efekt dodatkowego pogrubienia sylwetki. Na szczęście i temu możemy skutecznie zaradzić, wiedząc, jakie fasony są odpowiednie dla panów o tęższej budowie ciała. Tacy mężczyźni powinni sięgać po garnitury weselne w jednolitej kolorystyce, najlepiej ciemnej – będą bowiem optycznie wyszczuplały ich sylwetkę. Należy natomiast unikać wszelkich dużych i widocznych wzorów, które wywołają odwrotny efekt.

Panowie z brzuszkiem szczególną uwagę powinni poświęcić wyborowi marynarki. Doskonałą opcją dla ich sylwetki będą marynarki z klapami w formie frakowej z dobrze zaznaczoną linią ramion – optycznie wydłużą one sylwetkę oraz zrównoważą proporcje pomiędzy brzuchem a ramionami. Panowie o pełniejszej sylwetce powinni wybrać spodnie z nieco wyższym stanem, które będą dobrze trzymały się w pasie oraz będą wygodne w noszeniu. Dobrym wyborem będzie także założenie na koszulę kamizelki – warto jednak zadbać o jej odpowiednie dopasowanie. Kamizelka to świetna opcja na wesele w okresie letnim – pozwala bowiem na zdjęcie marynarki i nadal zachowanie eleganckiego wyglądu.