Hobby – rzecz niezbędna w życiu każdego mężczyzny

Tożsamość to podstawowy czynnik ludzkiej osobowości, który pozwala nam kształtować swój światopogląd i odnaleźć się w różnych rolach jakie pełnimy w społeczeństwie. Elementem, który sprawia, że jesteśmy kompletni, a dodatkowo interesujący dla innych ludzi jest coś co uwielbiamy robić, nasza pasja, hobby. Nieważne czy zbieramy znaczki, gramy na instrumencie czy co noc wskakujemy za kierownicę by udać się na nieco ostrzejszą przejażdżkę, hobby to niezbędny element w życiu każdego człowieka.

Dzieci z upragnieniem wyczekują momentu aż będą dorosłe. Jednakże zanim do tego dojdzie idą do szkoły, następnie do gimnazjum, szkoły średniej, potem wiele osób zdecyduje się na studia. Znamienne jest to, że każdy z tych etapów zabiera nam coraz więcej wolnego czasu i zmusza do pewnych kompromisów, aby nie zaniedbywać pozostałych obowiązków, ale także spotkań z innymi ludźmi czy czynności, które po prostu lubimy robić. I gdzieś w trakcie tej drogi każdy wcześniej lub później stwierdza, że dorosłość wcale nie jest taka fajna.

Gdy byłem młody często dyskutowałem z rodzicami na temat tego, że praca jest lepsza od nauki. W końcu wracają i mogą robić co tylko chcą, a ja muszę odrabiać lekcję lub uczyć się na kolokwium. Przyszła dorosłość, odpowiedzialność, zmęczenie związane z codziennymi obowiązkami, a także mniejsza ilość czasu na moje hobby. Jednakże, w życiu każdego człowieka, musi znaleźć się chociaż kilka chwil, w których będzie można pielęgnować swoją pasję. Dlaczego?

Ponieważ to sprawia, że czujemy się szczęśliwi. Spełniamy się. Dlatego, że możemy innym osobom z pasją opowiadać o naszych zainteresowaniach, dzięki czemu stajemy się bardziej interesujący. Ponieważ mamy o czym rozmawiać z kobietami. Ponieważ hobby jest częścią naszej tożsamości. Czymś co daje nam energię do działania. Więc jak bardzo zapracowani byśmy nie byli, na hobby zawsze musimy znaleźć czas. Niezależnie od tego, co jest naszą pasją.

Dodaj komentarz