Gdzie szukać wymarzonego używanego auta?

Planując zakup samochodu, wielu Polaków decyduje się na transakcję na rynku wtórnym. Kluczową przesłanką przemawiającą na jej korzyść są względy finansowe – używane auto jest znacznie tańsze niż nowe. Pytanie tylko, gdzie znaleźć ten wymarzony egzemplarz i co co zwrócić uwagę?

Używane auto od osoby prywatnej – czy warto?

Używane samochody Polacy najczęściej kupują od osób prywatnych. Ten rodzaj transakcji cieszy się ogromną popularnością z racji na szereg zalet. Przede wszystkim chodzi tutaj o atrakcyjne ceny i możliwość ich negocjowania. Na uwagę zasługuje również różnorodność ofert, wśród których trafiają się przysłowiowe perełki. Eksperci z salonu Autoplaza przypominają o tym, że istnieje i druga strona medalu. Zawsze należy liczyć się z prawdopodobieństwem trafienia na nieuczciwego sprzedawcę, co skutkuje nabytkiem w postaci samochodu wymagającego kosztownych napraw.

Używane auto – czy kupić je na giełdzie?

Największym plusem zakupu używanego samochodu na giełdzie jest możliwość obejrzenia w jednym miejscu wielu pojazdów. Cenę da się zazwyczaj ustalić od ręki, co otwiera pole do negocjacji. Nie da się jednak porównać propozycji różnych sprzedawców, a większość z nich jest oferowana przez pośredników. Nie zaleca się finalizowania transakcji na giełdzie, ale w innym terminie – po uprzedniej jeździe próbnej i sprawdzeniu samochodu przez zaufanego mechanika.

Używane auto z salonu – jakie korzyści?

Rozważając miejsce, w jakim zostanie kupiony używany samochód, warto wziąć pod uwagę sprawdzony i doświadczony salon. Ford oraz inne popularne marki są najczęściej spotykane w salonach. Współpraca z renomowanym sprzedawcą przynosi sporo korzyści. Przede wszystkim klient ma pewność, że kupuje samochód skrupulatnie sprawdzony pod kątem prawnym i technicznym oraz naprawiany wyłącznie w autoryzowanych serwisach, co potwierdzają stosowne dokumenty. Salon pomaga też w załatwieniu formalności związanych z uzyskaniem kredytu, jeśli taka właśnie forma finansowania zakupu auta wchodzi w rachubę.