Frankowicze – jak ich sytuacja zmieniła się po wyroku TSUE?

Temat Frankowiczów dla większości z nas nie jest już ciekawy. Frankowicze stali się dla nas tematem nudnym i wtórnym. Dzieje się tak, ponieważ mamy pełne przekonanie, że sytuacja z Frankowiczami została załagodzona przez rząd. Czy jednak mamy rację?

Jak zwykle sytuacja jest najbardziej interesująca, kiedy sami jesteśmy w grupie osób zainteresowanych. Tak jest z Frankowiczami. Na całe szczęście nie miałem możności w czasach kredytów we Frankach możliwości wzięcia zobowiązania finansowego.

Na całe szczęście, ponieważ znając moją naiwność a także i zainteresowanie nowymi możliwościami na rynku, zapewne z takowych bym skorzystał. Warto jednak przyjrzeć się aktualnej sytuacji osób mających kredyt we Frankach i trochę odrobić lekcje nawet wtedy, kiedy nas ten temat nie obejmuje.

Frankowicze

W jakiej sytuacji są aktualnie Frankowicze?

Na całe szczęście sprawa faktycznie ruszyła do przodu. Jak zwykle nie przez nasz rząd, lecz przy pomocy Unii Europejskiej, której to Frankowicze muszą być wdzięczni nawet jeśli nie pałają do niej sympatią. Frankowicze po wyroku TSUE ruszyli do sądów po sprawiedliwość i na całe szczęście takowej mogą doświadczać w Polskim wymiarze sprawiedliwości.

Na czym polega ta sprawiedliwość? W praktyce na możliwości pozwaniu banku w kontekście odfrankowania swojego kredytu bądź unieważnienie umowy kredytu.

Jak to zrobić? Gdzie uzyskać pomoc?

Media jak zwykle próbują być pomocne w tym temacie. Mówimy tutaj o telewizji jak i Internecie. Niestety wiele źródeł podaje sprzeczne ze sobą informacje a wiele z nich publikowanych jest po to, aby jak najwięcej osób klikało w nowe, szokujące informacje w tym temacie.

Takowych nie ma i nie będzie. Wyrok jest stosunkowo dawno za nami a możliwości jakie zostały wobec niego ściśle określone nie zmieniają się i nikt nie jest ponad innymi Frankowiczami. W żadnym wypadku.

Frankowicze i medium dla nich odpowiednie

Jedyny niezależny i rzetelny portal informacyjny na ten temat to ten, dostępny pod adresem http://frankowicze.tv – znajdziemy tutaj sprawdzone i obiektywne informacje przydatne dla wszystkich frankowiczów. Dowiemy się z tego miejsca jak pozwać bank i jakich praw możemy się w związku z wyrokiem TSUE domagać.

Strony które rzeczywiście pomagają warto promować, dlatego też podaję link powyżej. Osoby zainteresowane tematem zapewne mają już sprawy w toku, jednak warto dodać iż wiele osób boi się uzyskać pomoc i warto je popychać do tego, aby mogły uzyskać swoje odszkodowanie, które jest im po prostu należne.

Dodaj komentarz