Czym czyścić plastikowe elementy nadwozia samochodu?

Regularne czyszczenie samochodu wpływa na jego kondycję, a także estetykę. Jednak aby prace były przeprowadzone skutecznie, konieczny jest dobór takich preparatów, które skutecznie poradzą sobie z konkretnymi zabrudzeniami, a także będą odpowiednie dla wybranego materiału. Jednym z bardziej newralgicznych elementów są bez wątpienia plastikowe części nadwozia samochodu, które są szczególnie narażone na różnego rodzaju zanieczyszczenia czy działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. W jaki sposób je pielęgnować? Jakie akcesoria i preparaty się do tego przydadzą?

Dlaczego warto zainwestować w dressing do elementów plastikowych? 

Dbanie o zewnętrzne elementy pojazdu jest niezwykle ważne nie tylko ze względu na estetykę, ale również bezpieczeństwo. Mowa tutaj na przykład o tym, że zabrudzona obudowa świateł może znacząco zmniejszyć ich efektywność, co przełoży się na gorszą widoczność na drodze. Właśnie dlatego w kwestii doboru środków do czyszczenia elementów zewnętrznych auta warto po postawić na przykład na dressing do części plastikowych.

Do najważniejszych funkcji tego specyfiku zaliczamy przede wszystkim zabezpieczenie powierzchni i przywrócenie im blasku. Skuteczność preparatu wynika przede wszystkim z tego, że wnika głęboko w strukturę. Kierowcy, którzy pielęgnują nim elementy zewnętrzne karoserii, zauważają między innymi, że skutecznie chroni je przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, na przykład kwaśnych deszczów, promieniowania UV oraz soli drogowej. Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że plastikowe części pojazdu zyskują elegancki wygląd.

W co jeszcze się zaopatrzyć, aby zabezpieczyć plastikowe elementy nadwozia? 

Wiemy już, jak ważna jest pielęgnacja i zabezpieczanie plastikowych elementów nadwozia w samochodzie. Na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów, które pozwalają samodzielnie o nie zadbać. O to, w co jeszcze warto się zaopatrzyć, zapytaliśmy specjalistę ze sklepu detailingowego Gloss Factory w Katowicach, który powiedział nam:

– Zakup odpowiednich środków do pielęgnacji plastikowych elementów karoserii jest niezwykle ważny przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o produkty, które cieszą się dużym zainteresowaniem i pozwalają uzyskać satysfakcjonujące efekty, to warto zaopatrzyć się na przykład w środki do odżywiania plastików zewnętrznych, gumy oraz winylu i w pastę przeznaczoną do czyszczenia plastikowych powierzchni pokrytych chromem, którą można oprócz nadwozia pokrywać listwy przyokienne czy grille. Najważniejsze jest jednak, aby sięgać wyłącznie po kosmetyki, które pochodzą od sprawdzonych producentów.