Wiosna i lato 2022 – moda na ekstrawagancję?

Sezon na wzory

Moda męska na sezon wiosna/lato 2022 z pewnością nie należy do klasycznych, wręcz przeciwnie – większość propozycji domów mody skupia się na alternatywnej wizji klasycznej elegancji. Możemy nawet powiedzieć, że moda, która będzie obowiązywać w najbliższych miesiącach będzie zaproszeniem do awangardy i ekstrawagancji.

Oczywiście nie każdy będzie się dobrze czuł w ubraniach, których nie stworzono z myślą o tym, żeby „schowały” się w tłumie, jednak – jeśli chcemy być modni – możemy, równie dobrze, najmodniejsze w nadchodzącym sezonie wzory „zachować” np. w dodatkach.

A o jakich motywach mowa? Nawet pobieżny przegląd wybiegów od razu podsunie nam prawidłową podpowiedź. Wiosna i lato 2022 r. będzie należeć do nadruków.

Odzież i printy – to  „połączenie”, które nie od dziś jest kreowane w modzie, przede wszystkim kobiecej, ale bywa również, że także w tej, „skierowanej” do panów (w różnym wieku).

W latach 70. XX w. nikt nie dziwił się „obecnością” kwiatów na męskich koszulach. Czy dziś będą wybierane równie chętnie i na taką skalę, jak kilkadziesiąt lat temu?

Czas pokaże. Jednego możemy być pewni – nadruków z motywami „botanicznymi” w tle nie brakuje, dlatego można wybrać te bardziej ekstrawaganckie, jak i te, które są nieco bardziej dyskretne, choć takie występują również na pastelowej „bazie”, która także dla wielu mężczyzn może być niekoniecznie kolorystyką pierwszego wyboru.

Nie tylko kwiaty

Należysz do tych mężczyzn, którzy choć nie jest im obca moda, nie wyobrażają sobie siebie w wydaniu „kwiatowym”? Ciekawą alternatywą może się dla Ciebie okazać inny trend, także związany z modą na nadruki, jednak nie aż tak ekstrawagancki.

Mowa o motywach zwierzęcych, pośród których prym w tym sezonie wiodą cętki oraz zebra. Są one obecne nie tylko na koszulach, ale także na odzieży wierzchniej, takiej jak płaszcze, kurtki i bardziej sportowe – bluzy.

Co odważniejsi panowie na pewno z chęcią nabędą również spodnie w zwierzęce printy. W tegorocznych propozycjach kreatorów nie brakuje także spodni we wzory botaniczne – np. liście. Najmodniejsze nadruki sezonu występują w różnych układach i konstelacjach, samodzielnie albo z innymi motywami, np. geometrycznymi, takimi jak prążki.

Jak można podsumować trendy na wiosnę i lato 2022 roku? Są zauważalne, odważne i powtórzmy to jeszcze raz – nawet ekstrawaganckie, na pewno natomiast nie da się o nich powiedzieć, żeby były nudne. Przeciwnie – dodają energii i współgrają z kolorami i emocjami, które kojarzymy z wiosną i z latem.