Sportowe Coupe – czy warto?

No cóż, ten temat częściej dotyczy młodych facetów, którzy odpowiednią prezencję przedkładają na praktyczność. Widzimy na ulicy piękne, usportowione coupe i stwierdzamy – ja też taki chcę! Po czym zaczynamy poszukiwania, zagłębiamy się w kolejne modele i szukamy czegoś odpowiedniego. Niestety, jest to zadanie bardzo trudne ze względu na kilka istotnych czynników.

Przede wszystkim ceny. Możemy wybierać w starych i wiekowych coupe, które bez trudu kupimy do 10 tysięcy. Niestety, te samochody nie zostały stworzone z myślą o ich żywotności. Sportowe coupe to samochód do jazdy, która ma sprawiać przyjemność. Nie oszukujmy się, posiadając taki samochód czasami ciężko oprzeć się pokusie ruszania na pełnym gazie do odcięcia. Taka jazda znacząco wpływa na stan samochodu. A jeżeli samochód swoje lata już ma, najprawdopodobniej sporo przeszedł i musimy liczyć się z jego nienajlepszym stanem technicznym. Nowe, kilkuletnie coupe? Bardzo proszę, ale tutaj potrzebny jest zasobny portfel, ponieważ takie auta zaczynają się od 20 tysięcy w górę.

Kolejny aspekty – praktyczność. No cóż, delikatnie mówiąc, sportowe coupe nie należą do najpraktyczniejszych pojazdów. Miejsca dla pasażerów z tyłu nie ma albo wcale, albo jest go tyle, że wejdzie tam dwójka wyjątkowo szczupłych osób, ale ich komfort będzie pozostawiał wiele do życzenia. Jazda coupe zazwyczaj cieszy tylko dwie osoby – kierowcę i pasażera z przodu.

O minusach trochę już było. Teraz… zalety. Przede wszystkim jazda takim autem. Jeżeli przesiadamy się z ekonomicznego samochodu miejskiego na coupe od razu zauważymy, że jakość prowadzenia tego drugiego jest zupełnie inna i niezwykle przyjemna dla kierowców lubiących jazdę. Te auta zostały zaprojektowane z myślą o frajdzie, jaką mają sprawić kierowcy. Można w nich pozwolić sobie na więcej. I to czuć, bez dwóch zdań.

No i zaleta, o której trzeba było napisać. Szczególnie jeżeli jesteśmy stanu wolnego. Nie czarujmy się, ładne sportowe coupe przyciąga wzrok płci pięknej. Tak już jest. I nie mówmy tylko o blacharach. Dobre auto podbija status społeczny faceta i z całą pewnością pomaga w nawiązywaniu relacji z atrakcyjnymi kobietami. Co więcej, sprawia, że my sami czujemy się lepiej w swojej skórze.

Dodaj komentarz