Co warto wiedzieć o marce samochodowej Jaguar?

Jak wiadomo, samochody marki Jaguar znane są na całym świecie.

W najprostszym możliwym ujęciu wyróżnia je luksusowe wyposażenie, charakterystyczny design czy świetne parametry. Należy zaznaczyć, że samochody wspomnianej marki do dnia dzisiejszego stanowią obiekt pożądania fanów motoryzacji.

Początki marki Jaguar

Osoby, które są zainteresowane poznaniem marki Jaguar muszą cofnąć się do 1922 roku. Właśnie wtedy sir William Lyons podjął decyzję o założeniu firmy Swallow Sidecar Company. Godny uwagi jest fakt, że zajmowała się ona produkcją wózków bocznych do motocykli. Następnie po zaledwie kilku latach przedsiębiorstwo włączyło do swojej szerokiej oferty aluminiowe nadwozia. które były wykorzystywane przez brytyjskie firmy motoryzacyjne. Z kolei w 1931 roku zaprezentowano pierwszą limuzynę.

Historia najnowsza Jaguara

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w 2008 roku Land Rover oraz jaguar zostały wykupione przez indyjski koncern Tata Motors. Warto wiedzieć, że obecnie produkowane są zarówno samochody osobowe marki Jaguar (modele: XE, XF, XJ), crossovery (I-Pace, E-Pace, F-Pace), a także sportowe (F-Type). Wspomniane samochody cieszą się nie tylko ogromnym uznaniem, ale również popularnością. Bardzo duża liczba starszych modeli uznawanych jest za kultowe.

Należy wśród nich wymienić: E-Type, C-Type, D-Type czy XK. Ponadto niektóre ze starszych modeli omawianej marki uznawane są za najpiękniejsze pojazdy w całej historii motoryzacji. Z portalu https://www.czterykolka.pl/ można wyczytać, że bardzo trudno jest przejść obojętnie obok aut marki Jaguar. Produkcja trwa cały czas, można mieć dzięki temu pewność, że historia marki będzie miała dalszy ciąg.